Septiņi ar dzelzi bagāti augļi, anēmijas novēršanai
Veselība

Septiņi ar dzelzi bagāti augļi, anēmijas novēršanai

Dzelzs nepietiekamība ir nopietna problēma, kas var novest pie anēmijas. Kad dzelzs līmenis asinīs nokrītas, sarkanie asins ķermenīši nespēj izstrādāt hemoglobīnu, tas izraisa nogurumu un anēmiju. Jūsu organismam ir nepieciešams pastāvīgi papildināt dzelzs rezerves, lai uzturētu hemoglobīna līmeni un jūsu produktivitāti.
To var panākt, lietojot uzturā ar dzelzi bagātus augļus. Dažos produktos dzelzs ir vairāk nekā citos, piemēram, saujā vīģu, datelēs, aprikozēs, granātābolos un rozīnēs.
Dzelzs tāpat spēlē milzīgu lomu ūdens un skābekļa piegādē visiem ķermeņa orgāniem. Dzelzs, kas atrodas citos produktos, izņemot gaļu, organismā nemaz tik viegli nepārstrādājas. Tāpēc dzelzs deficīts biežāk vērojams tieši veģetāriešu un vegānu vidū. Viņiem nepieciešams papildus lietot vitamīnu C, lai dzelzs labāk uzsūktos.
Lūk, augļu saraksts, kuri ir bagāti ar dzelzi. Pievienojiet šos produktus savai ikdienas ēdienkartei un sajūtiet enerģijas pieplūdumu, izvairoties no dzelzs deficīta asinīs.

DATELES

Šis ļoti saldais un barojošais auglis tiek lietots svaigs vai žāvēts, tas dāvā enerģiju un ir izslavēts ar saviem dzelzs krājumiem. 250 g dateļu ir 3 miligramu dzelzs. Dateles ar pienu – ideāls variants veselīgām brokastīm lai novērstu anēmiju. Pievienojiet dateles salātos, kūkās, pīrāgos un džemos.

APRIKOZES

Aprikozes ir bagātas ar proteīnu, ogļhidrātiem, vitamīnu A, dzelzi un minerālvielām. Īpaši bagātas ar dzelzi ir žāvētas aprikozes, kas var glabāties vairākus mēnešus un saglabāt svaigumu. 100 g žāvētu aprikožu satur pusi dzelzs dienas normas.
Svaigas aprikozes var lietot sulas veidā, ēst kopā ar saldējumu, auzu pārslu putru, pievienot salātiem un pīrāgiem.

VĪĢES

Vīģes var ēst svaigas vai žāvētas. Žāvētām vīģēm vērtīgās vielas dubultojas, tās labāk iemērkt uz nakti un pievienot brokastu putrai, cept pīrāgos un likt pie saldējuma.

ROZĪNES

Rozīnes ir žāvētas saldās vīnogas, tās ir bagātas ar dzelzi un glikozi.
Puse tases rozīņu satur 1,6 miligramus dzelzs, kas viegli pārstrādājas organismā un palīdz asinsradē.
Rozīnes ar mandelēm, Indijas riekstiem vai pistācijām ir vislabākais savienojums. To var lietot kā atsevišķu ēdienu.

VĪTINĀTI TOMĀTI

Vītināti tomāti nav pārāk populāri, bet ir ļoti viegli pagatavojami. Tie satur 9,1 miligramu dzelzs vienā porcijā. Dzelzs norma pieaugušajiem ir 18, bērniem – 10 miligramu. Tādā veidā vītināti tomāti var nodrošināt dzelzs dienas normu bērniem gandrīz pilnībā un pieaugušajiem – pusi no nepieciešamās dienas normas. Ēst tos var ceptus, sautētus vai konservētus.

MELNĀS PLŪMES

Ar dzelzi bagātās melnās plūmes labāk uz nakti iemērkt. Pēc tam ūdeni, kurā bijušas plūmes neizlejiet, tajā arī ir ļoti daudz vērtīgu vielu.
100 g melno plūmju satur 9 miligramus dzelzs. Plūmes varat pievienot smūtijiem, putrām, gatavot no tām ievārījumu un želeju.

GRANĀTĀBOLS

Granātābols ir ļoti vērtīgs produkts tiem, kuri cieš no anēmijas. To vislabāk lietot svaigā veidā un pievienot salātiem.
Atspirdzinošā granātābolu sula novērsīs dzelzs deficītu, palīdzēs cīņā ar depresiju un kļūs par labu papildinājumu jūsu ēdienkartē.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt