Šo vitamīnu trūkums rada nogurumu, redzes pasliktināšanos, asinssastrēgumus, svara pieeaugumu un ne tikai!
Veselība

Šo vitamīnu trūkums rada nogurumu, redzes pasliktināšanos, asinssastrēgumus, svara pieeaugumu un ne tikai!

Minerālvielu un vitamīnu deficīts var izraisīt dažādus simptomus cilvēka organismā. Gandrīz katrs ceturtais cilvēks cieš no B12 vitamīna nepietiekamība.
Tālāk sekojošā informācija palīdzēs Jums saprast vai Jums ir B12 vitamīna trūkums, kādi ir simptomi, ja tā ir. B12 ir viens no svarīgākajiem vitamīniem, kas orgainsmam dod enerģiju. Ja jums ir anēmija ļoti būtiska nozīme līdzās dzelzs preperātu uzņemšanai ir B12 vitamīnam, jo tam ir fundamentāla nozīme sarkano asins šūnu veidošānās procesā, kas savukārt apgādā organismu ar skābekli.

B12 vitamīna fundamentālā nozīme organisma funkcionēšanas procesos:

    pareiza gremošana; dzelzs ansorbēšana; tauku un ogļhidrātu metabolisms; nervu augšana un formēšanās; reproduktīvās sistēmas veselība; virsnieru hormonu sekrēcija; asins cirkulācija; eritrocītu veidošanās; veselīga nervu sistēma.

B12 vitamīna deficīta iemesli

    Antacīdi ietekmē B12 vitamīna uzsūkšanos, jo ķermenim nepieciešams pietiekams daudzums skābes, lai to absorbētu. Slāpekļa oksīds organismā iznīcina vitamīnu B12. Dzerot vairāk kā 4 kafijas tases dienā, B12 vitamīns samazinās par 15 procentiem. Svara zaudēšana maina gremošanas mehānismus, kas ietekmē B12 vitamīna uzsūkšanos. H. pylori baktērijas iznīcina kuņģa šūnas, kas nepieciešamas B12 vitamīna uzsūkšanai.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt