Pazīmes, kas liecina par D vitamīna trūkumu organismā
Veselība

Pazīmes, kas liecina par D vitamīna trūkumu organismā

D vitamīna deficīts var izraisīt ļoti daudz nevēlamu blakusefektu.

Kas ir vitamīns D?

Vitamīns D izstrādājas organismā saules staru ietekmē. Kā arī ir citi avoti ar kuriem uzņemt šo vitamīnu, ja organismā ir tā trūkums.Šis vitamīns ir svarīgs kaulu veselībai un sargā no osteoporozes, kā arī tam ir svarīga loma hronisko slimību ārstēšanā. Atkarībā no tā, kur jūs dzīvojat, no gada laika un Jūsu diētas , Jūs varat tikt pakļauts D vitamīna trūkumam organismā.

Simptomi D vitamīna deficīta gadījumā:

  • Hronisks nogurums
  • Straujas garastāvokļa maiņas
  • Depresija
  • Nomāktība
  • Muguras sāpes
  • Kaulu slimības
  • Muskuļu diskomforts/vājums
  • Matu izkrišana
  • D vitamīna deficīta gadījumā kaulos trūkst vajadzīgo minerālu, līdz ar ko kauli kļūst trausli un palielinās lūzumu risks.

Iemelsi pie kā rodas vitamīna D trūkums organismā:

Biežakie iemesli ir organisma nespēja absorbēt šo vitamīnu, kā arī pārāk maza iespēja uzturēties saules staros.

Aptaukošanās

Daudzi izmeklējumi ir pierādījuši, ka D vitamīna trūkums ir cieši saistīts ar lieko svaru. Tiek uzskatīts, ka zaudējot svaru, organsims veiksmīgāk var izstrādāt šo prohormonu.

Absorbcijas problēmas

Dažos gadījumos cilvēki cieš no vitamīna absorbcijas problēmām. Zarnu trakts nav spējīgs absorbēt vitamīnu D no pārtikas, bet tas savukārt nozīmē, ka vienīgā iespēja saņemt pietiekamu šī vitamīna daudzumu ir uzturēšanās saules staros.

Problēmas ar nierēm

Citos gadījumos cilvēka nieres nav spējīgas sintezēt vitamīnu D no saules stariem, kas nozīmē, ka vitamīnu ir iespējams uzņemt tikai no barības vielām, kas var būt visai sarežģīti.

Saules gaismas trūkums

Ja tur, kur Jus dzīvojat ir ilgsoši tumsas periodi(maz saules), Jūs zaudējat iespēju saņemt vitamīnu D no pamata avota. Šī arī ir visizplatītākais iemesls vitamīna deficītam.

Tumša āda

Ir novērots, ka cilvēkiem ar tumšu ādu mazāk ražojas šis vitamīns, nekā cilvēkiem ar gaišu ādu. Tapēc dažas kultūras un nacionalitātes ir vairak pakļautas riskam iegūt D vitamina deficītu.

Nepilnvērtīgs uzturs

Ja produktos, ko lietojat ir maz D vitamīna, Jūs iespējams nesaņemat vajadzīgo vitamīna devu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt