Punkti sāpju atvieglošanai plecu daļā
Veselība

Punkti sāpju atvieglošanai plecu daļā

Masāža, kas veikta 10 – 15 minūtes, palīdzēs mazināt sāpes un saspringumu plecos un sprandā. Ja plecu sāpes jau ir kļuvušas hroniskas, būs nepieciešami vairāki masāžas seansi.

Punkti, kas atvieglo sāpes un spriedzi plecu locītavās

TW 15 punkts (saucas „dievišķais daiļums”).

Simetriskais punkts, kas atrodas apmēram 1 prkstu uz leju no plecu augšējās malas, līnijas centrā, kas ved no pleca malas līdz kakla pamatnei (1.attēls). Piemērots pie sāpēm un spriedzes plecu un sprandas rajonā.

Punkts GB 21 (saucas „pleca cilindrs”).

Simetriskais punkts, kas atrodas pleca augšējā malā 3 – 5 cm no kakla pamatnes abām pusēm (1.attēls). Palīdz pret nogurumu, spriedzi un sāpēm plecu locītavās, nomierina nervu sistēmu. Jums nevajadzētu šo punktu masēt grūtniecības laikā!

Punkts GB 20 (saucas „apziņas vārti”).

Simetriskais punkts, kas atrodas galvaskausa pamatnes rievās starp lielajiem vertikālajiem muskuļiem, 2,5 – 3,5 cm attālumā no mugurkaula pa kreisi un pa labi (1.attēls). Samazina sāpes plecu daļā un sprandā, samazina galvassāpes.

LI 14 ( saucas „rokas ārējais kauls”).

Simetrisks, kas atrodas rokas ārējā pusē, augšējā daļā, aptuveni U3 garumā no pleca līdz elkonim. (1.attēls). Palīdz pret nogurumu un sāpēm plecos un rokās.

Vingrinājumi sāpju mazināšanai plecu locītavās.

  • Lieciet abu roku vidējos un zeltneša pirkstus, nedaudz saliektus, uz pleciem un atrodiet TW 15 punktu. Piespiediet atrastos puntus uz vienu minūti. Labā roka masē labo pusi, bet kreisā roka masē kreiso pusi.
  • Labās rokas rādītājpirkstu, vidējo un zeltnesi novieto uz punktu GB 21 kreisā pleca, bet kreisās rokas pirkstus novietu uz punktu LI 14. Un vienlaicīgi jāmasē abi pleci vienu minūti, pakāpeniski palielinot spiediena spēku. Pēc tam rokas ieteicams pamainīt.
  • Pielieciet abu roku īkšķus un GB 20 punktiem virs galvaskausa. Masējam atrastos punktus vienu minūti, sākumā spiedienam jābūt stingrākam, pakāpeniski to samzinot. Masāžas beigās pirkstiem ir jāsajūt pulss šajos punktos.

P.S. Pirms veicat masāžu, konsultējieties ar ārstu!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt