Saglabājiet šo informāciju!
,Jums ir paaugstināts holesterīna līmenis? Jūs tāds neesat vienīgais. Ar šo problēmu saskaras daudz cilvēku, raksta Preventoin. Holesterīns tiek izstrādāts aknās, un to satur dzīvnieku valsts izcelsmes produkti – gaļas un piena produkti. Tas ir nepieciešams organisma normālai darbībai, bet pārāk daudz holesterīna asinīs var būt bīstami. Tas var novest pie infarkta vai insulta. Lai samazinātu holesterīna līmeni vajadzētu izmantot fiziskus vingrinājumus un pareizu diētu. No ēdienkartes vajadzētu izslēgt ceptus ēdienus, saldumus un treknu gaļu.
Auzu pārslas uzlabo aknu un aizkuņģa darbību. Tās veicina labāku tauku uzsūkšanos zarnu traktā. 5 – 10 g šķiedrvielu dienā palīdz samazināt “sliktā” holesterīna līmeni par 11%. Auzas ir lielisks šķiedrvielu avots. Glāzē auzu pārslu ir apmēram 2 g pārtikas šķiedrvielu.
Ir pierādīts, ka Omega – 3 taukskābes pazemina triglicerīdu līmeni un pazemina iekaisuma iespēju visā organismā. Šīs taukskābes atrodas tādās treknajās zivīs, kā lasis, tuncis, forele un siļķe.
Regulāra valriekstu, mandeļu un pistāciju lietošana pārtikā, veicina “sliktā” holesterīna un triglicerīdu samazināšanos organismā. “Šķiet, tas saistīts ar to, ka rieksti satur nepiesātinātās taukskābes, Omega – 3, šķiedrvielas un vitamīnu E”, - skaidro doktors Heits. Taču pārāk daudz riekstus ēst nevajadzētu, tie ir kalorijām bagāti. Pietiek ar sauju vai divām ēdamkarotēm riekstu dienā. Tos varat aizvietot arī ar valriekstu eļļu.
Regulāri lietojot zaļo tēju paaugstinās to gēnu efektivitāte, kuri ir atbildīgi par tauku metabolismu, un “sliktais” holesterīns neuzkrājas organismā, bet ātri tiek atpazīts un izvadīts no organisma. Iespējams, tāds zaļās tējas efekts ir tāpēc, ka tajā ir specifiskie flavonīdi, kas aizkavē holesterīna izstrādi un absorbāciju.
Pusglāze pākšaugu katru dienu pazemina “sliktā” holesterīna līmeni vidēji par 5% vien sešu nedēļu laikā. To apstiprinājuši 26 pētījumu rezultāti. Pākšaugi, tāpat kā auzas, satur šķiedrvielas, kas palīdz izvadīt holesterīnu no organisma.
Bioloģiski aktīvās vielas no flavonīdu grupas, kuri ir tumšās šokolādes sastāvā, aizsargā asinsvadus no trombu veidošanās. Svarīgi ir ēst šokolādi, kuras kakao saturs ir ne mazāks par 70%, jo mazāk cukura, jo vairāk antioksidantu.
Tā ir augu eļļa, ko iegūst no saflora krāsas sēklām. Pēc izskata tā ir caurspīdīga, tai praktiski nav nekādas garšas un smaržas. Eļļa ir bagāta ar fitosterīniem – augu izcelsmes savienojumiem, kas var samazināt “sliktā” holesterīna līmeni par 14%. Saflora eļļa ir labāka un veselīgāka alternatīva olīveļļai.
Tās sasaistās ar žulti. Kas tajā labs? Balstoties uz ārst teikto, tas palīdz aknām sadedzināt vairāk tauku, kas, savukārt, pazemina holesterīna līmeni. Vērtīgākās ir mazliet noblanšētas, nevis svaigas salātu lapas. Pētījumi parāda, ka tās labāk sasaistās ar žults skābi.
Avokado ir monopiesātināto tauku avots. Tas ir bagāts ar vitamīniem B, B2 un A. Vielas, kas ir avokado sastāvā spēj samazināt holesterīna līmeni par 18%, bet triglicerīdu par 27%. To apstiprina desmit pētījumu rezultāti. Regulāra avokado iekļaušana ēdienkartē ļaus jums uzturēt holesterīna līmeni normā. Pievienojiet tos salātiem, gatavojiet no tiem salsu vai smēriņu uz brokastu maizītēm.
Viens ābols dienā pasargās jūs no sirds – asinsvadu slimībām. Āboli ir pektīna avots. Tas ir šķiedrvielu tips, kas ievērojami samazina “sliktā” holesterīna līmeni asinīs. Āboli ir bagāti ar polifenoliem, kas, kā parāda pētījumi, palīdz novērst skābes paaugstināšanos, kas var novest pie iekaisumiem un artēriju aizsērēšanas.