Kā parūpēties par sevi ziemā. Produkti tavai ādas veselībai un skaistumam
Noderīgi

Kā parūpēties par sevi ziemā. Produkti tavai ādas veselībai un skaistumam

Āda – tavas veselības spogulis

Āda patiesībā ir orgāns ar daudzām funkcijām, bet viena no svarīgākajām ir “iekšā – ārā” funkcija. Tas nozīmē, ka tā uzsūc un izvada dažādas vielas, tostarp – elpo. Ir dzirdēts, ka āda ir organisma iekšējās veselības spogulis. Dažādi gremošanas traucējumi, sākot ar pārtikas alerģiju un beidzot ar hroniskām slimībām, mēdz par sevi ziņot caur ādu.

Vides ietekme

Āda ir visvairāk pakļauta gadalaiku temperatūras, nokrišņu un vēja ietekmei, jo vistiešāk ir kontaktā ar ārējo vidi. Vējš sausē ādu, tāpēc parasti vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī tā kļūst sausa. Turpretī vasarā ar saules palīdzību tā tiek eļļota un dezinficēta. Ar gadiem organismā sāk dominēt gaisa elements, tāpēc arī āda kļūst plāna un sausa. Savukārt ādas “pagarinājums” ir pārējās raga kārtas – mati un nagi, tāpēc viss iepriekšminētais lielā mērā attiecas arī uz tiem.

Kā palīdzēt savai ādai?

Jūs nevarat ietekmēt gadalaiku pārmaiņas, tomēr samazināt to nelabvēlīgo ietekmi var, lietojot piemērotu apģērbu un pārtiku. Sausumu var samazināt, ādu mitrinot un eļļojot. Vasarā iesaku to mitrināt, lietojot piemērotus ādas kopšanas līdzekļus, un dzert daudz ūdens. Aukstajos mēnešos to vislabāk ir eļļot gan ārīgi, gan iekšķīgi, un turklāt šajā laikā pieaug arī uztura nozīme. Vislabāk ādas labsajūtu un izskatu ietekmē dažādas eļļas.

Piemēram, cilvēkiem ar lieko svaru katru dienu būtu ieteicams papildināt ēdienkarti ar vienu ēdamkaroti kukurūzas, linsēklu, mandeļu, saulespuķu un sinepju eļļu. Tāpat našķim var izvēlēties mandeles, zemesriekstus un Indijas riekstus, saulespuķu un ķirbju sēklas. Vidējas miesasbūves cilvēkiem būtu piemērotas kokosriekstu, mandeļu, olīvu, saulespuķu un sojas eļļas. Tāpat arī avokado, Indijas, kokosa rieksti, mandeles, saulespuķu un ķirbju sēklas, kā arī labi derēs sviests un saldais krējums.

Ļoti kalsniem cilvēkiem iesaku visas iepriekšminētās eļļas un riekstus, avokado, saldo un skābo krējumu un sviestu, izņemot sojas eļļu. Un atceramies, ka eļļas var droši smērēt uz ādas un matos masāžas vai pirts procedūras laikā.

Avots

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt