Atklājam, kā pagatavot pretklepus sīrupu mājas apstākļos. Rezultāts jau nākamajā dienā!
Veselība

Atklājam, kā pagatavot pretklepus sīrupu mājas apstākļos. Rezultāts jau nākamajā dienā!

Kuram gan nav tā gadījies? No rīta jūs vēl pošaties uz darbu, jūtaties labi un esat gatavi jauniem darbiem, bet, ieradies ofisā, saprotat, ka kaut kas nav tā: kakls sāp, kaulus lauž. Uz vakaru jau jūs pa īstam  saprotat, ka esat slims. Mēdz teikt, ka klepus parādās pirmais un pazūd pēdējais. Un mēs visi zinām, cik grūti ir ar to cīnīties.
Izeja ir! Aptiekās pērkamo sīrupu un tablešu, no kurām jēgas maz, vietā piedāvājam jums gatavot klepus zāles mājās. Darba piecām minūtēm – rezultāts jau nākamajā dienā. Neļausim sausajam klepum sevi mocīt no rīta līdz vakaram un vēl arī naktī. Rīkojieties!

5 mājas sīrupi

Absolūti nekaitīgs, neticami efektīvs – lūk, kā par to atsaucas tie, kam šie sīrupi kļuvuši par uzticamiem palīgiem. Atbrīvojieties no klepus un spēciniet imunitāti ar tautas līdzekļiem.

1. Ar kokosa eļļu.

Sajauciet 100 ml medus ar 50 ml citrona sulas. Masu labi samaisiet, tad pievienojiet tai 2 tējkarotes kokosa eļļas. Lietojiet 4 reizes dienā, līdz klepus pilnīgi pāriet. Šis līdzeklis ne tikai atbrīvos no klepus, bet arī stiprinās imunitāti.

2. Ar ingveru

Sajauciet 400 ml ūdens ar 2 ēdamkraotēm medus, viena citrona sulu un 2 ēdamkarotēm rīvēta ingvera. Iegūto masu vāriet 5 minūtes. Masai jākļūst nedaudz tumšākai. Vienu dienu sīrupu noturiet, pēc tam lietojiet pa 2 ēdamkarotēm katru dienu un tad arī klepus un kakla sāpes pāries.

3. Ar kurkumu

Sarīvējiet sīpolu uz smalkās rīves. Aplejiet sarīvēto sīpolu ar 200 ml ūdens, pievienojiet 1 tējkaroti kurkumas un 3 ēdamkarotes medus. Vāriet visu divas minūtes. Ļaujiet atdzist. Dzeriet pa 2 tējkarotēm katru dienu.

4. Ar baziliku. 

Aplejiet 10 bazilika lapiņas ar glāzi ūdens. Vāriet 2 minūtes. Pievienojiet dzērienam 1 tējkaroti maltu piparu un 2 ēdamkarotes medus. Labi samaisiet un dzeriet pa 2 ēdamkarotēm reizi divās dienās.

5. Ar ķiplokiem

Izspiediet caur ķiploku spiedi 10 ķiploka daiviņas. Sajauciet ķiploku masu ar 0,5 glāzēm medus. Pievienojiet nedaudz citrona sulas. Maisījumam ļaujiet nostāvēties nakti. Izkāsiet sīrupu un lietojiet 3 reizes dienā pa 1 tējkarotei.

Saldie pirktie sīrupi satur nelabvēlīgas vielas, kas uzlabo garastāvokli un uzmundrina. Viens no tiem ir kodeīns. Pēc struktūras tas ir opija alkaloīds, kurš var kļūt par saindēšanās cēloni un pat var radīt narkotisku atkarību. Jā, šādi sīrupi nomierina klepu, bet neārstē to. Lietot tādus sīrupus drīkst tikai ļoti uzmanīgi un tikai ārsta uzraudzībā.
Tikko minētās receptes saglabājiet, jo var noderēt. Ziema vēl nav galā un nevaram domāt, ka gripa pavasarī nav bīstama.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt