“Jūs neesat resns, jums vienkārši ir uzpūties vēders!” Lūk, kā novērst šo problēmu vienas nakts laikā
Noderīgi

“Jūs neesat resns, jums vienkārši ir uzpūties vēders!” Lūk, kā novērst šo problēmu vienas nakts laikā

Jūs varat pat nenojaust, ka jūsu organismā slēpjas Helicobacter pylori. Šī baktērija spēj inficēt kuņģi un divpadsmit pirkstu zarnas. Šīs ir īpašas baktērijas, kas neatklājas uzreiz pēc nokļūšanas organismā. Tās var nodot ar ēdienu un netīru roku palīdzību.

Ja to savlaicīgi neārstē, tās var izraisīt peptisko čūlu vai pat kuņģa vēzi. Kā uzzināt par šīm viltīgajām baktērijām? Tās var izpausties kā vēdera uzpūšanās, dedzināšana, diareja, meteorisms un diskomforta sajūta kuņģī. Parasti šie simptomi tiek uztverti kā mūsu organisma normālas funkcionēšanas pazīme.

Pilori baktērija var sabojāt cilvēkam ne tikai gremošanas sistēmu, bet arī noskaņojumu. Baktēriju attīstīšanās samazina serotonīna līmeni smadzenēs, izraisot nervozitāti un depresiju. Diemžēl, vēdera uzpūšanās pieaugušajiem ir izplatītāka problēma, nekā pieņemts uzskatīt…

Par laimi, slimības, ko izprovocējusi pilori baktērija, ir ārstējamas. Ārstēšana bieži vien ietver sevī antibiotiku kursu un kuņģa sulas sekrēcijas samazinošu preparātu lietošanu.

Pareizs ēšanas režīms un papildu A,C un E vitamīnu lietošana kopā ar cinku ir ļoti svarīgi priekšnosacījumi, lai aizsargātu kuņģi no pārslodzes.

Tāpat būtu ieteicams lietot probiotiķus, kas satur lakto un bifido baktērijas. Un vēl – nevajadzētu aizmirst par personīgo higiēnu. Rūpīgi jāmazgā rokas, ienākot no ielas un pirms ēšanas. Dzeramo ūdeni labāk pirkt vai filtrēt mājas apstākļos.

Dzēriens, lai mazinātu vēdera uzpūšanos

SASTĀVDAĻAS:

  • 1 citrons
  • 1 svaigs gurķis
  • 1 ēdamkarote alvejas sulas
  • 1 buntīte svaiga koriandra vai pētersīļu
  • 0,5 glāze ūdens

Pagatavot šo dzērienu ir ļoti vienkārši. Visas sastāvdaļas liek blenderī vai virtuves kombainā un sakuļ viendabīgā masā. Ar vienu glāzi dienā pilnīgi pietiek. Lielākam ārstnieciskam efektam var izdzert vēl vienu glāzi starp ēdienreizēm.

Šis dzēriens ir ļoti noderīgs gremošanas sistēmai. Uzreiz sajutīsi mundrumu, jau pēc pirmās glāzes izdzeršanas! Visas dzēriena sastāvdaļas ir rūpīgi atlasītas tam, lai stimulētu metabolismu un dedzinātu taukus pat tad, kad guļat.

LAI IZDODAS!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt