Vienkārši vingrinājumi sliņķiem, kas palīdzēs atbrīvoties no muguras sāpēm
Veselība

Vienkārši vingrinājumi sliņķiem, kas palīdzēs atbrīvoties no muguras sāpēm

Atstājiet muguras sāpes pagātnē

Šie pavisam vienkāršie vingrinājumi palīdzēs jums aizmirst par muguras sāpēm. Rezultātu izjutīsiet jau pēc pirmās vingrošanas reizes.
Gandrīz visi vingrinājumi jāizpilda ar lēnu ieelpu (viens, divi, trīs), nelielu elpas aizturi (viens, divi) un lēnu izelpu, uz četri to padarot spēcīgāku (viens, divi, trīs, četri). Ieelpa un izelpa jāveic caur degunu.

Noguļaties uz muguras, zem muguras, lāpstiņu rajonā paliekot mazu spilventiņu vai salocītu dvieli. Saliekat kopā pēdas, ceļus pavēršat uz āru, izlīdziniet elpošanu. Dažas minūtes paguļat šādā pozā pilnībā atslābinoties.

Apsēžaties uz ceļiem, iespiežot spilvenu starp ceļiem un apķerot to ar rokām. Veiciet 10 – 20 dziļas ieelpas un izelpas, turot galvu pa kreisi. To pašu dariet, pagriežot galvu pa labi.

Noliekat spilvenu malā. Rokas izstiepiet sev priekšā mazliet platāk par plecu daļu, galvu nolieciet pa kreisi. Ieklausieties sevī, kā izstiepjas muskuļi sānos un plecu daļā. Veiciet dziļu lēnu ieelpu un izelpu. Pagriežat galvu uz otru pusi, izstiepjaties, ieelpojiet un izelpojiet.

Ieņemiet pozu uz ceļiem, izliecat muguru uz augšu, atslābiniet kakla daļu, ar ceļiem un rokām atbalstieties pret grīdu. Nolieciet galvu. Šī ir tā saucamā “kaķa poza”, kuru tie ieņem, kad mēdz izstaipīties. Un viņi jau nu zina, kā tas jādara pareizi!

Uz ieelpu izliecat muguru, cenšoties pacelt astes kaulu pēc iespējas augstāk, skats uz augšu. Uz izelpu atgriežaties iepriekšējā, “kaķa pozā”. Veiciet šos divus vingrinājumus pamīšus, veltot desmit ieelpas – izelpas katram.

Nostājieties uz ceļiem, pievelciet rokas zem sevis un ar vienu plecu atbalstieties pēc iespējas tuvāk elkonim. Galvu pagrieziet sāņus, kakla daļu nesasprindziniet. Sajūtiet muskuļu nospriegojumu plecu daļā.

Nosēžaties uz ceļiem, paceļat saāķētas rokas virs galvas. Plaukstas pavēršat uz āru. Ieņemat jogas pozu, cenšaties neliekties uz sāniem, turiet mugurkaulu mierīgā, taisnā pozīcijā.

Rokas atstājiet saāķētas kopā, noliecat tās sev priekšā. Izliecat muguru uz āru, lai tā kļūtu apaļa, seju noliecat uz leju. Ieklausieties savos muskuļos, kuri atrodas starp lāpstiņām.

Saāķējat rokas aiz muguras. Lēnām iztaisnojiet muguru, iztaisnotās rokas cenšaties virzīt uz mazliet uz aizmuguri un uz augšu.

Apķeriet sevi ap vidukli, kreiso roku liekot aiz muguras. Ar labo roku piespiežat kreiso roku pie sāna. Noliecat galvu un cenšaties ar ausi pieskārties plecam. Vingrinājums domāts, lai izstieptu plecu un kakla muskuļus kreisajā pusē. Pēc tam veiciet to pašu vingrinājumu pa labi, aiz muguras liekot labo roku.

Noguļaties uz grīdas, izstiepjat kājas, paliekat spilvenu zem gurniem. Plecu daļas un muguras muskuļi ir atslābināti, paguļat tā vienu minūti, nemainot pozu. Sajūtiet gurnu iekšējo muskuļu nostiepšanos. Paguļat tā vēl vienu minūti.

Nobeiguma vingrinājums – paliekat spilvenu zem ceļiem, maksimāli atslābinot visus ķermeņa muskuļus. Šajā pozā paguļat piecas minūtes.

Šie vienkāršie vingrinājumi ļoti veiksmīgi novērsīs visu muskuļu spriedzi mugurā un kakla daļā. Pēc neskaitāmām stundām, kas pavadītas birojā, sēdus pozīcijā, dzīvesprieks atgriezīsies ar jaunu sparu.
Ja vēlaties, lai arī jūsu draugi un tuvinieki atbrīvojas no apnicīgajām muguras sāpēm, padalieties ar šo informāciju.

Muguras sāpes paliks pagātnē!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt