Bieža vēdera uzpūšanās – nepatīkama problēma, par kuru daudzi klusē
Veselība

Bieža vēdera uzpūšanās – nepatīkama problēma, par kuru daudzi klusē

Vēdera uzpūšanās vismaz reizi dzīvē noteikti ir bijusi katram. Sāpes zarnu rajonā, diskomforts, spiediena sajūta, gāzes – dēļ visas tā ir lielas neērtības. Ja dažus cilvēkus šī problēma skar epizodiski, tad citi no tā cieš dienām.
Kur ir sliktās pašsajūtas cēlonis? Problēmu cēlonis ar izrādīties dažādas saslimšanas vai nepareizs uzturs.

1.Hronisks pankreatīts

Šajā gadījumā organismam pietrūkst noteiktu fermentu barības pārstrādei. Sekas – vēdera uzpūšanās pēc jebkuras barības uzņemšanas.

2. Kairināta zarnu trakta sindroms

Zarnu uzpūšanās cēlonis ir slikta zarnu motorika. Diskomforta sajūta vēdera apvidū apvienojas ar stiprām sāpēm.

3. Disbakterioze

Uzpūšanās ir saistīta ar mikrofloras līdzsvara izjukšanu. Kaitīgie organismi sāk izstrādāt gāzes (amonjaks, sērūdeņradis, metāns).

4. Laktozes nepanesība

Dažreiz pieaugušu cilvēku organismā novērojams to fermentu trūkums, kuri palīdz absorbēt laktozi.

5. Zarnu aizsprostojums

Tāds pataloģisks process novērojams cilvēkiem ar jaunveidojumiem un polipiem zarnu trakta apvidū. Tas kļūst par šķērsli barības pārvietošanai.

6. Nepareizs uzturs

Tas ir viens no izplatītākajiem vēdera uzpūšanās iemesliem. Liela daudzuma gāzēto dzērienu, saldumu, maizes izstrādājumu, kartupeļu un pākšaugu lietošana var novest pie liela daudzuma gāzes veidošanās zarnās.
Pie visa augstāk minētā dietologi iesaka pārbaudīt, vai jūsu ēdienkartē nav produkti, kurus nedrīkst lietot tandēmā. Pirmām kārtām tas attiecas uz augļiem: tos nepieciešams lietot stundu pirms ēšanas vai divas stundas pēc ēšanas.

Kā atbrīvoties no vēdera uzpūšanās?

Ja vēdera uzpūšanās nav saistīta ar kādu saslimšanu, sāpīgos simptomus var mazināt ar pāris melnās ogles tabletēm.Vajadzētu izņemt no ēdienkartes produktus, kuri var izraisīt rūgšanas procesu. Uzlabot pašsajūtu var ar vienkāršiem fiziskiem vingrinājumiem.
Nākamajā dienā pēc vēdera uzpūšanās vajadzētu ļaut zarnu traktam atpūsties: vienu dienu vajadzētu ēst tikai vārītus rīsus un dzert zāļu tējas. Derētu pārskatīt ikdienas ēdienkarti: no gaļām priekšroku dot vistas, tītara vai liellopa gaļai.
Kā piedeva labi noderēs rīsi. Pienu var aizstāt ar biezpienu, jogurtu vai kefīru. Ieteicams lietot zāļu uzlējumus un tējas (piparmētras un kumelītes būs laba izvēle).
Ja uzpūšanās saistīta ar kādas slimības saasināšanos, nevajadzētu kavēties ar vizīti pie ārsta. Veselību tev un taviem mīļajiem!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt