10 atslodzes diētas. Īsta rokasgrāmata, tikai ievēro visus noteikumus!
Diētas

10 atslodzes diētas. Īsta rokasgrāmata, tikai ievēro visus noteikumus!

Atslodzes diētu mērķis ir nodrošināt sasirgušajam orgānam vai sistēmai saudzējošu režīmu, atvieglot un uzlabot to funkcijas, veicināt normālu vielmaiņu, organismā uzkrāto sārņu (maiņas produktu atlikumu), nātrija un liekā šķidruma izvadīšanu, samazināt ķermeņa tauku masu un paaugstināt pamatdiētu efektivitāti.

Tā kā atslodzes diētas ir nepilnīgas enerģētiskās vērtības un ķīmiskā sastāva ziņā, tās ievēro ne ilgāk kā 1–2 dienas un ne biežāk kā 1–3 reizes nedēļā, ņemot vērā slimības raksturu un organisma panesību.

Ābolu diēta

Lieto pret aptaukošanos, hipertonisko slimību, asinsrites vai nieru mazspēju, akūtu nefrītu, akūtu aknu un žultsceļu kaitēm. Piecas reizes dienā ēd pa 300 g svaigus nogatavojušos vai ceptus ābolus, kopumā – 1,5 kg. Nefrīta un sirds-asinsvadu slimību gadījumā var pievienot 50–80 g cukura. Bet, ja ir hronisks enterokolīts ar caureju, 5 reizes dienā ēd pa 250–300 g svaigus nogatavojušos rīvētus ābolus.

Gurķu diēta

Gurķu diētu ievēro pret aptaukošanos, hipertoniju, cukura diabētu ar noslieci uz aptaukošanos, nefrītu, aknu un žultsceļu kaitēm, podagru. Dienas deva – 1,5 kg svaigu gurķu. Tos apēd 5 reizēs (pa 300 g) bez sāls.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt