Vingrinājumi kaklam – atbrīvo no saspringuma un normalizē spiedienu
Noderīgi

Vingrinājumi kaklam – atbrīvo no saspringuma un normalizē spiedienu

Zemāk aprakstītie vingrinājumi domāti kakla saspringušo muskuļu atslābināšanai un tie jāveic 4 – 5 minūtes katru dienu. Ja tos izpildīsiet katru dienu (labāk no rītiem), tad drīz vien sajutīsiet kakla muskuļu un muguras augšdaļas atslābumu, tas sekmēs labāku asins padevi un nervu enerģijas pieplūdumu galvai.

Pieci vingrinājumi kaklam

Vingrinājums nr.1

Nostājieties brīvi, rokas nolaistas. Paceliet plecus pēc iespējas augstāk. Turot plecus šajā pozīcijā, atvirziet tos pēc iespējas tālāk, nolaidiet un atgriežaties sākuma pozīcijā, veicot šādas apļveida kustības diezgan ātrā tempā. Šo vingrinājumu atkārtojiet 25 reizes, lai pleci nepārtraukti veiktu šīs apļveida kustības.

Vingrinājums nr.2

Dariet to pašu, ko pirmajā vingrinājumā, tikai uz otru pusi. Plecus virziet uz aizmuguri, paceliet tos pēc iespējas augstāk, virziet uz priekšu, nolaidiet un atgriežaties sākuma pozīcijā. Atkārtojiet to 25 reizes bez pārtraukuma.

Vingrinājums nr.3

Zodu nolaižat uz krūtīm pēc iespējas zemāk, kaklu atslābiniet, tad paceliet galvu un atgāziet atpakaļ pēc iespējas tālāk. Vingrinājumu atkārtojiet 12 reizes.

Vingrinājums nr.4

Zodu nolaižat uz krūtīm kā iepriekšējā vingrinājumā, tad plūstoši pagriežat galvu pa kreisi, atgāziet atpakaļ, pagriežat pa labi un atgriežaties sākuma stāvoklī.
Apļveida kustībām jābūt vienmērīgām, ar maksimālu amplitūdu, bet bez sasprindzinājuma.
Atkārtojiet vingrinājumu, izpildot visu uz pretējo pusi. Izpildiet vingrinājumu 6 reizes uz vienu, 6 reizes uz otru pusi.

Vingrinājums nr.5

Pagriežat galvu cik vien iespējams pa kreisi (ķermenim jāpaliek taisni), atgriežaties sākuma stāvoklī. Pagriežat galvu cik vien iespējams pa labi.
Atkārtojiet 10 reizes lēnā tempā.

P.S. Reiz, pēc sacensībām es strauji nolēcu no riteņa. Acu priekšā viss aizpeldēja un es sāku zaudēt samaņu. Treneris teica, lai noliecu galvu, ar zodu pieskaroties krūtīm. Kad tā izdarīju, galvas reibonis uzreiz atkāpās. Tad es sapratu šo vingrinājumu spēku un to, ka pareizajā brīdī veikts vingrinājums tik tiešām var palīdzēt.
Vienu un to pašu vingrinājumu var veikt dažādā ritmā un efekts būs atšķirīgs.
Vingrinājumu nr.3 mēģiniet veikt tikai vienu reizi bet ar galvas noturēšanu galējās pozīcijās. Šis vingrinājums palīdz normalizēt asins spiedienu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt