Veselīga uztura padomi no Tibetas Medicīnas ārsta
Veselība

Veselīga uztura padomi no Tibetas Medicīnas ārsta

Noteikums Nr.3. Produktu savienojamība

Ir produkti, kurus nevajadzētu ēst kopā. Vistu olas un zivis, brūnais cukurs un lēcas, olas ar jebkuriem piena produktiem, un visiem zināmie zivs un piena produktu savienojumi. Šie dueti rada organismā indes.

Starp ēdienreizēm jāpaiet vismaz 4 stundām, jo tajā laikā spēj pārstrādāties pat nesavienojāmas ēdienu kombinācijas. “Uzmetot” virsū jeb apēdot vēl kaut ko, mēs apmānām savu organismu, jo tas sāk pārstrādāt jaunuzņemto pārtiku, aizmirstot par iepriekšējo. Tādējādi arī rodas gremošanas traucējumi. Ja šo 4 stundu laikā, jums sagribas ko uzkost, apmieriniet savu izsalkuma sajūtu uzdzerot ūdeni vai kādu citu šķidrumu, taču vajadzētu atturēties no cietiem produktiem.

Noteikums Nr.4. Ēšanas laiks

Organisms dzīvo pakļaujoties savam bioloģiskajam ritmam, un tajā ir nepieciešams ieklausīties. Ievērot ēšanas, atpūtas un fiziskās aktivitātes ritmu. Broakstīs ir labi ēst putras, graudaugus, rupja maluma maizi, pusdienās – gaļas ēdienu, bet vakariņās ko vieglu. Pats labākais, ko varat darīt pēc ēšanas ir doties nelielā pastaigā.

Noteikums Nr.5. Sezonalitāte

Ziemā, kā zināms, mums nekārojas ēst saldējumu katru dienu, bet gribas siltu ēdienu un dzērienus. Karstā laikā, gluži pretēji. Āfrikā, piemērām, aug banāni, kokosrieksti un citi augļi, kam ir “auksta” daba, tie uzmundrina un veldzē karstumā. Ja dzīvojat vietā, kur ir paugstināts mitrums un ļoti auksts, labāk uzturā lietot siltus ēdienus un dzērienus.

Kā jūs zināt, Tibetas Medicīna balstās uz senām teorijām par pieciem elementiem. Tas, ka mēs atcerējāmies par kokosriekstu un tā aukstajām īpašībām nav nejaušība. Zināšanas par to, kā saglabāt līdzsvaru organismā ar pareizas ēšanas palīdzību balstās uz 6 garšām. Zinot garšas īpašības, un sekojoši, arī bāzes elementus, palīdzēs piemekēt un savienot produktus atkarībā no organisma stāvokļa un sezonas.

Avots: slowyogalife.com

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt