Svarīga informācija tiem, kuriem ir problēmas ar gremošanu
Veselība

Svarīga informācija tiem, kuriem ir problēmas ar gremošanu

Kāpēc jālieto fermentētie preparāti

Šādu preparētu lietošana ir nepieciešama tādēļ, lai piesātinātu organismu ar barības vielām, kas aktivizēs fermentus, kā arī žults šķidrināšanai. Žults kļūst viskozāka, kad toksīni iesūcas otro reizi, jo aknām ir pazemināta detoksikācijas spēja. Šo “burvju apli” izdosies pārtraukt tikai tad, ja tiks pielietota fermentu terapija.

Preparātu lietošana ir nepieciešama gadījumos, kad ir klīniskas izpausmes aizkuņģa dziedzera fermentu trūkumā un kad žults veidošanās process notiek nekorekti. Sākt var ar vienkāršu preparātu, kas satur lipāzi, proteāzi un amilāzi, vai arī ar superfermentu, kas satur žults skābi. Ja spēcīgāk izteikti simptomi, jo intensīvākai jābūt fermentu terapijai.

Standarta ārstēšanās kurss ilgst divus mēnešus. Jāsāk ar nelielām devām, pakāpeniski pārejot uz terapeitisko devu, kas norādīta uz oriģinālā iepakojuma. Svarīgi ir nepārcensties, pretējā gadījumā var būt problēmas ar vēdera izeju. Ja žultspūslis ir izoperēts, ieteicamā deva ir 200 līdz 400 mg (obligāti ēdienreizes laikā).

Lai saprastu, kādi ir rezultāti, vislabāk ir rakstīt piezīmes un atzīmēt visas kuņģa – zarnu trakta darbības izmaiņas, miega kvalitāti un emocionālo fonu. Pastiprināt fermentu terapijas efektivitāti palīdzēs arī antibiotikas (ja tas ir nepieciešams – obligāti konsultējieties ar savu ģimenes ārstu!).

Lai ārstēšanās būtu veiksmīga, ir nepieciešama kompleksa pieeja, nevis tikai fermentu lietošana vai dārzeņu ēšana. Jūsu ēdienkartē obligāti jābūt arī dārzeņiem ar zemu cietes saturu.

LAI IZDODAS!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt