Vai kaut reizi dzīvē esat izjutis vēdera uzpūšanos? Pieci visizplatītākie meteorisma iemesli.
Veselība

Vai kaut reizi dzīvē esat izjutis vēdera uzpūšanos? Pieci visizplatītākie meteorisma iemesli.

Vēdera uzpūšanās ir viena no visizplatītākajām un nepatīkamākajām problēmām, kas ne tikai vizuāli izskatās ne visai jauki, bet arī izraisa lielu diskomfortu.
Parasti uzpūsta vēdera sajūta parādās pēc “smaga” ēdiena lietošanas. Bet ja tas jau ir hronisks stāvoklis, tad tam par iemeslu ir ne tikai pārtikas produkti, kas aiztur organismā šķidrumu un palēnina gremošanas procesus.

Visizplatītākie vēdera uzpūšanās iemesli:

Nepietiekams šķidruma daudzums, par daudz alkohola un kafijas

Ja jūs lietojat daudz kafijas vai alkohola, jums obligāti jāizdzer arī 6 – 8 glāzes ūdens. Ņemiet vērā, ka ja nedzerat pietiekami daudz ūdens, jūsu organisms sāk izmantot to šķidrumu, kuru tas atrod, tātad, jūsu vēdera uzpūšanās var būt saistīta ar šķidruma aizturi.

Aizcietējums

Ja ciešat no aizcietējumiem, lietojat uzturā šķiedrvielas. Tās nomierinās gremošanas procesu un atbrīvos no vēdera pūšanās. Šķiedrvielas jālieto saprātīgā daudzumā, ne pārāk daudz, jo to pārdozēšana var vēl vairāk saasināt problēmu.

Stresa situācijas

Nesenie pētījumi ir parādījuši, ka vēdera uzpūšanās ir saistīta ar pārlieku lielu stresu. Visticamāk, tad, kad cilvēks atrodas stresa situācijā, viņa smadzenes izjauc gremošanas procesus. Stress tāpat var provocēt aizcietējumus un pat sāpes vēderā. Atbrīvojieties no stresa un tiksiet vaļā no vēdera uzpūšanās problēmas.

Jūs ēdat pārāk ātri

Kad jūs norijat ēdienu, to pietiekami nesakošļājis, kuņģis to pārstrādā lēnāk. Te arī uzpūšanās problēma. Svarīgi ir ēst nelielus kumosus, tos rūpīgi sakošļājot.

Pārāk liels daudzums ogļhidrātu pārtikā

Pārāk liels daudzums ogļhidrātu pārtikā provocē vēdera uzpūšanos. Šo problēmu atrisināsiet, samazinot ogļhidrātu daudzumu savā ēdienkartē. Cukuru aizvietojiet ar augļiem, palieliniet dārzeņu daudzumu savā ikdienas ēdienkartē.

Mēs ceram, ka ņemsiet vērā šos padomus un uz visiem laikiem atbrīvosieties no nepatīkamās sajūtas vēderā.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt