Septiņi produkti, kas palīdz izvadīt gļotas no organisma
Veselība

Septiņi produkti, kas palīdz izvadīt gļotas no organisma

Kas ir gļotas?

Ja esat slims un jums pastāvīgi jāklepo, ja ir aizlikts deguns, tad, visdrīzāk, jums organismā ir par daudz gļotu. Ir daudz un dažādi gļotu tipi, par kuriem netā varat izlasīt vairāk, bet daudzi cilvēki nesaprot, ka mums visiem gļotas organismā ir visu laiku. Patiesībā, pētnieki piekrīt tam, ka gļotas ir ļoti svarīgas visām cilvēka funkcijām, tās palīdz barot ādu un orgānus. Bet, kad ķermenis sastopas ar infekciju, tad pastāv gļotu pārprodukcijas iespējamība. Jūs būsiet priecīgi uzzināt, ka ir produkti, kas palīdz atbrīvoties no pārāk liela gļotu daudzuma organismā.

Lūk, septiņi produkti, kas palīdz atbrīvoties no pārāk liela gļotu daudzuma organismā:

Ingvers

Vai tā būtu ingvera tēja, ingvera konfektes vai rīvēts ingvers jūsu iecienītajā karijā – ingveram piemīt ārstnieciskas īpašības, pateicoties savām unikālajām antioksidantu sastāvdaļām. Tas kalpo arī kā pretiekaisuma līdzeklis, kas signalizē jūsu ķermenim, ka saņemat ārstēšanu un ka tam nav papildus jāizstrādā gļotas, lai cīnītos ar infekciju.

Ogas

Vai tās būtu zemenes, ērkšķogas, dzērvenes vai avenes – tās ir pilnas ar vitamīnu C un kāliju, kas darbojas kā fantastiski antioksidanti. Pievienojiet tās savam ikrīta smūtijam vai ēdiet svaigā veidā.

Ananass

Tas nav ļoti izplatīts produkts, bet zem tā mizas slēpjas daudz saldu priekšrocību. Ananass satur bromelaīnu – olbaltumvielu, kas ir ļoti noderīgā cīņā ar gļotām. Patiesībā, ananass ir tik vērtīgs, ka to bieži iesaka lietot pacientiem pēc operāciju periodā, lai sekmīgi cīnītos ar gļotām.

Ķirbju sēklas

Tas var šķist mazliet netradicionāli, bet ķirbju sēklas ir ļoti populārs antioksidants tieši ķīniešu medicīnā. Ķirbju sēklu lietošana laikā, kas esat slimi, bez šaubām, mazinās gļotu izdalīšanos un palīdzēs jums elpot vieglāk. Sēklas ir arī piesātinātas ar vērtīgām olbaltumvielām un šķiedrvielām, kas tās padara par ļoti garšīgu un veselīgu uzkodu.

Sīpoli un ķiploki

Pat ja sīpolu un ķiploku aromāts nešķiet pārāk pievilcīgs, tie lieliski tiek galā ar iekaisumiem un toksīniem. Ir iemesls, pateicoties kuram pat ar ķiploka smaržu pietiek, lai attīrītu degunu. Ja ēdienkartē regulāri iekļausiet sīpolus un ķiplokus, rezultāti būs vēl labāki. Šie produkti, kas noskalo gļotas, ir noderīgi jūsu organismam arī citos veidos. Tāpēc noteikti pievienojiet sīpolus un ķiplokus saviem ēdieniem.

Āboli

Tāpat kā ogas, arī āboli ir piepildīti ar vitamīnu C. Tāpat tie satur kāliju, derīgu barības vielu, kas lieliski palīdz atbrīvoties no gļotu uzkrāšanās. Ābolus varat cept kūkās un pīrāgos, tāpat pievienot smūtijos, brokastu putrās, un, protams, lietot svaigā veidā.

Brokoļi

Brokoļi un visi dārzeņi, kas tiem ir līdzīgi – ziedkāposti un rožkāposti, ir lieliski antioksidanti. Tāpat tiem piemīt fermenti, kas ļoti labi šķeļ gļotas. Citiem vārdiem sakot, tie atrodas to ēdienu sarakstā, kas palīdz izvadīt gļotas no mūsu ķermeņa. Šķiedrvielas, kas atrodas brokoļos, palīdz asinsritei, asins detoksikācijai un iekaisumu novēršanai. Brokoļus vislabāk lietot tvaicētā veidā, tas palīdzēs jūsu ķermenim labāk apstrādāt vielas, kas tajā atrodas.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt