Neauglības iemesls - stress
Noderīgi

Neauglības iemesls - stress

Stresa situcijas negatīvi ietekmē mūsu nervu sistēmu un arī visu oranismu. Stress ietekmē arī hormonālo sistēmu, kura ir ļoti svarīga grūtniecības uzsākšanai. Pie patstāvīga, hroniska stresa sievietes organismā pastiprināti izdalās vīriešu hormons androgēns, kurš nelabvēlīgi ietekmē iespēju palik stāvoklī. Tika veikti pētijumi sakarā ar šo jautājumu univesitātē Emory (Atlanta, ASV). Rezultāti uzrādīja, ka dažām sievietēm ar neauglību palīzēja antistresa terapijas kurss.

Dānijā ārsti izmeklēja vairākus simtus pārus, kuri gatavojās mākslīgai apaugļošanai un izgāja antistresa terapijas kursu. Tika secināts, ka pāriem ar “mierīgiem” nerviem iespēja palikt stāvoklī bija daudz lielāka.

>

Lielbritānijas ārsti apgalvo, ka pēc statistikas datiem 63% sieviešu atrodas patstāvīgā stresā. Ņemot vērā, ka stresa un dzimumhormoni tiek veidoti hipofīzē, tad var secināt, ka pārlieku liela stresa hormonu veidošana spēj apslāpēt dzimumhormonu veidošanu.

Interesantus rezultātus secināja Hārvardā. Sievietes, kuras intensīvi nodarbojās ar sportu 4-5 stundas nedēļā un mēģināja kļūt stāvoklī no 1 līdz 9 gadiem nonāca līdz grūtniecībai par 40% mazāk nekā sievietes, kuras nenodarbojās ar sportu. Tapēc ir vērts atteikties no smagiem treniņiem, ja vēlaties ģimenes papildinājumu un vairāk jāpievēršās dejām un jogai.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt