Septiņi paņēmieni, kas palīdzēs atbrīvoties no liekā svara pēc piecdesmit gadu vecuma
Noderīgi

Septiņi paņēmieni, kas palīdzēs atbrīvoties no liekā svara pēc piecdesmit gadu vecuma

Ja jūs neesat pieturējies pie veselīga dzīvesveida un līdz šim esat ēdis nepareizi, jums jāzina, ka pienāks brīdis, kad jūsu metabolisms ievērojami palēnināsies. Tieši tad ir ļoti svarīgi sakoncentrēt spēkus uz veselīga svara saglabāšanu. Kad jums paliks 50, hormonālās izmaiņas jūsu organismā un sēdošs dzīves veids atbrīvošanos no liekā svara padarīs to par nopietnu problēmu. Bet pareiza diēta un aktīvs dzīves veids vienmēr nāks jums palīgā.
Bez tam, eksistē daži paņēmieni, kas palīdzēs jums notievēt arī pēc piecdesmit gadu vecuma.

PIEVIENOJIET GARŠVIELAS

Neskaitāmi pētījumi ir parādījuši, ka pipari veicina metabolismu un samazina izsalkuma sajūtu. Kā tika noskaidrots eksperimentā, kas tika veikts 2011. gadā, cilvēki, kas pievienoja savam ēdienam Kajēnas piparus, mazāk ēda un viņiem mazāk gribējās ēst treknu, sāļu un saldu. Ja jums garšo asi ēdieni, tas palīdzēs jums saglabāt normālu svaru. Tomēr, ja jums ir problēmas ar kuņģi, tad asi ēdieni nebūs labākā izvēle.

KĻŪSTIET PAR BĒRNU

Vai esat ievērojis, ka bērni ēd lēnām? Un tas ir ļoti labi. Pētījums, kas tika veikts 2015. gadā parādīja, cilvēki'});">ka cilvēki, kuri katru kumosu sagremoja 30 sekundes, ātrāk juta sāta sajūtu, tā izvairoties no lieku kaloriju uzņemšanas. Daudzi no mums mēdz “apēst” stresu, un lai izvairītos no šī kaitīgā ieraduma, iesakām jums atkal kļūt par bērnu. Nokožat mazākus kumosus un ilgāk tos sagremojiet. Arī mazāks šķīvis palīdzēs jums neuzņemt tik daudz kaloriju.

TURPINIET SPORTOT

Daudzi cilvēki pēc piecdesmit gadu vecuma dažādu iemeslu dēļ pārstāj nodarboties ar sportu. Daži sāk sūdzēties par sāpēm locītavās, taču tas nav iemesls pārstāt kustēties. Iesākumā noskaidrojiet, kas jums ir pa spēkam. Peldēšana, pastaigas, braukšana ar riteni – šīs aktivitātes neprasa lielu fizisko atdevi. Bez tam, par lieku nenāks arī muskuļu masas audzēšana, tas palīdzēs jums uzturēt normā metabolismu. Atrodiet labu treneri, tas būs pirmais solis ceļā uz efektīvu svara zaudēšanu.

LAIKUS PLĀNOJIET SAVU ĒDIENKARTI

Pēc piecdesmit gadu sasniegšanas ļoti svarīgi ir laicīgi plānot savu ēdienkarti, lai izvairītos no pārēšanās. Daudziem cilvēkiem šajā vecumā vairs īpaši negribās ikdienā sev gatavot sarežģītus ēdienus, un bērni sen jau ir izauguši un dzīvo atsevišķi. Bet vienmēr var atrast veselīgas maltītes variantus, kas neprasa daudz laika un pūļu. Pagatavojiet ātros dārzeņu salātus, sasaldējiet porciju zupas priekšdienām.

TURIETIES PIE PRINCIPA “TIKAI DAŽUS KUMOSIŅUS”

Viens no paņēmieniem kā baudīt savus iecienītākos ēdienus, nenodarot kaitējumu savai veselībai – atļauties dažus kumosiņus vai malciņus. Šī metode nāks jums palīgā atvaļinājuma laikā vai tad, kad ļoti gribās kaut ko garšīgu. Jāsaka gan, ka šo principu ievērot ir diezgan sarežģīti, jo tam nepieciešams viss jūsu gribasspēks.

KVALITĀTE IR SVARĪGĀKA PAR KVANTITĀTI

Kaloriju skaitīšana ne vienmēr ir efektīva, jo tā liek koncentrēties uz ēdiena daudzumu nevis kvalitāti. Pētījumi ir apstiprinājuši, ka diēta, kas sastāv no augstvērtīgiem produktiem, palīdz labāk zaudēt svaru. Pārstājiet skaitīt katru kaloriju. Tā ir laba metode, taču tai nav jākļūst par apsēstību.

IZSLĒDZIET TELEVIZORU

Pētījumi ir parādījuši, ka televizora skatīšanās maltītes laikā liek jums patērēt par 13 – 25% vairāk kaloriju. Bez tam, nesenie pētījumi ir parādījuši, cilvēki'});">ka cilvēki beidz ēst tikai tad, kad šķīvis ir pavisam tukšs vai kad beigusies iecienītā televīzijas pārraide. Visticamāk, ka lieko kilogramu parādīšanās un neveselīgas pārtikas lietošana ir saistīta tieši ar to. Maltītes laikā vienmēr izslēdziet televizoru un cenšaties ieklausīties savā organismā.
Atcerieties, ka uz svara samazināšanu pēc piecdesmit gadu vecuma iespaidu atstāj neskaitāmi faktori. Tomēr tas nav iemesls nolaist rokas. Nekad nav par vēlu mainīt savus ieradumus un dzīves veidu, lai iegūtu tādu figūru, kas ļaus jums justies komfortabli un pārliecināti par sevi.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt