Pieci produkti, kuri patiesībā nepadara resnu
Noderīgi

Pieci produkti, kuri patiesībā nepadara resnu

Uzsākot kādu diētu, mēs no savas ēdienkartes izslēdzam daudzus produktus, kas tiek uzskatīti par ne pārāk veselīgiem figūrai. Taču daži no produktiem šajā sarakstā nokļuvuši gluži nepelnīti. Pacentīsimies tos reabilitēt.

KARTUPEĻI

Šajā dārzenī tik tiešām ir daudz ogļhidrātu. Bet ja to pagatavot pareizi, tad iegūsiet vairāk labuma, nekā ļaunuma. Kartupeļa mizā ir daudz vērtīgu vielu – antioksidanti, kālijs, šķiedrvielas. Vēl kartupelis satur īpašu cietes veidu, kas uzlabo gremošanu un pat vielmaiņu, saka dietologi. Tāpēc droši varat cept vai vārīt kartupeļus ar visu mizu un mieloties ar tiem pat diētas laikā.

PASTA

Uzreiz noskaidrosim, zemas kvalitātes pasta (jeb vēl to pazīstam ar nosaukumu – makaroni 😊) tik tiešām nav pārāk vērtīga. Bet ja tā ir gatavota no cietajām kviešu šķirnēm, tad figūras draugiem tā nekaitēs. Galvenais – ievērot mērenību. Vienā porcijā jābūt ne vairāk kā glāzei pastas. Vēl ir svarīgi tas, ar ko kopā jūs to ēdat. Pēc dietologu teiktā, uzbaro ne jau kartupeļi un pasta, bet gan treknās mērces, ar kurām daudzi ir pieraduši tos ēst.

BANĀNI

Banāni iekļuvuši figūras draugu “melnajā sarakstā” sava augstā ogļhidrātu sastāva dēļ. Jā, to banānos ir daudz. Bet nevajadzētu aizmirst, ka banāni vēl ir arī kālija un šķiedrvielu avots, kurām pateicoties iestājas sāta sajūta. No viena banāna dienā noteikti resnāks nekļūsiet, bet uzkoda izdosies lieliska.

POPKORNS

Jā, tas ir kalorijām bagāts produkts: 100 g satur apmēram 400 kkal. Bet padomājiet, cik tas ir viegls. Porcija, ko varat nopirkt kinoteātrī nepārsniedz 200 g. Un izēst vienam pašam visu kasti nemaz nav tik vienkārši. Popkornā ir daudz vitamīnu, minerālvielu un polifenolu - spēcīgu antioksidantu, kas bez visa cita palēnina organisma novecošanas procesus.

ŠOKOLĀDE

Precizēsim, ka runa ir tikai par rūgto šokolādi. Tā svara vērotājiem ir atļauta, atšķirībā no savas māsas – piena šokolādes. Aktīvajā svara zaudēšanas ciklā var apēst 50 g šokolādes dienā. Svara uzturēšanas laikā – 100 g. Rūgtā šokolāde ir laba ar to, ka samazina izsalkuma sajūtu un novērš vēlmi pēc kaut kā salda. Un tas ir īpaši aktuāli tiem, kuri nolēmuši nomest kādu lieku kilogramu.

LAI IZDODAS!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt