Mājas līdzekļi aknu taukainās hepatozes ārstēšanai
Veselība

Mājas līdzekļi aknu taukainās hepatozes ārstēšanai

Vienkāršiem vārdiem sakot, aknu taukainā hepatoze ir tauku uzkrāšanās aknu šūnās. Aknas ir vislielākais orgāns cilvēka organismā. Tās pilda ļoti svarīgu barības pārstrādes, enerģijas uzglabāšanas, cukura un holesterīna regulēšanas, toksīnu filtrācijas funkciju, kā arī palīdz cīnīties ar infekcijām.
Ja tauki aknās nepārsniedz 5 – 10%, tas ir normāli. Ja ir vairāk, tad jau to var uzskatīt par aknu aptaukošanos. Tauki uzkrājas aknās, ja ikdienā lietojam treknu pārtiku, kuru organisms jau vairs nav spējīgs pārstrādāt. Tauku uzkrāšanās aknās padara tās arī turpmāk uzņēmīgas pret turpmākiem bojājumiem, kas tālāk var novest pie iekaisuma un rētaudiem.
Cilvēki, kuri slimo ar taukaino aknu slimību, iesākumā neizjūt nekādu diskomfortu, nav nekādu simptomu. Daži cilvēki var izjust nelielu diskomfortu vēdera rajonā, nogurumu, apetītes trūkumu.
Uz doto brīdi nepastāv efektīva aptaukotās aknas ārstēšana. Tomēr, tas ir atgriezenisks process un parasti to var ārstēt ar dzīves veida maiņu, diētas korekciju un mājas līdzekļu izmantošanu.

Lūk, 5 mājas līdzekļi, kas palīdzēs atbrīvoties no aknu taukainās hepatozes.

Ābolu etiķis

Ābolu etiķis ir vislabākais līdzeklis. Tas palīdz atbrīvoties no taukiem, kas nogulsnējušies aknās un tām apkārt, kā arī palīdz svara samazināšanai.
Pievienojiet 1 ēdamkaroti nefiltrēta ābolu etiķa uz glāzi silta ūdens. Pēc vēlēšanās varat pielikt medu. Dzeriet 2 reizes dienā, pirms ēšanas. Dariet to vairāku mēnešu garumā.
Uzmanību: ābolu etiķis ir ļoti skābs, tāpēc pirms lietošanas to noteikti sašķaidiet, kā rakstīts iepriekš. Sāciet ar nelielu daudzumu (1 tējkarote) ābolu etiķa, tad devu pakāpeniski palieliniet līdz 2 ēdamkarotēm, ja jūsu organisms neprotestē. Nelietojiet ābolu etiķi pārspīlēti.

Citrons

Citrons noder ne tikai virtuvē, bet arī daudzos ārstnieciskos nolūkos.
Citrons satur lielu daudzumu vitamīna C. Tas ir antioksidants, kas palīdz aknām izstrādāt fermentus, iekaitot glutationu. Glutations neitralizē toksīnus, tāpēc citrons palīdz aknu detoksikācijai.
Izspiežat sulu no puscitrona glāzē ūdens. Dzeriet 2 – 3 reizes dienā vairāku nedēļu garumā, īpaši no rītiem.
Kā alternatīvu varat likt 2 – 3 sagrieztus citronus burkā ar ūdeni. Burku aizskrūvējiet un atstājiet uz dažām stundām.
Dzeriet šo ūdeni dienas garumā, ievērojot regulārus intervālus.

Pienene

Pienene darbojas kā spēcīgs aknu toniks, tāpēc to var izmantot aknu taukainās hepatozes ārstēšanai. Tāpat pienene ir zināma ar savām pretreimatisma, antidiabēta un pretiekaisuma īpašībām.
Pievienojiet 1 tējkaroti kaltētas pieneņu saknes tasē karsta ūdens. Vāriet 5 – 10 minūtes. Izkāsiet, pievienojiet mazliet medus. Dzeriet trīs tases šīs tējas katru dienu vairāku nedēļu garumā. Pieneni var pievienot citām tējām, piemēram, zaļajai tējai. Konsultējieties ar savu ārstu par devām un lietošanas biežumu.

Zaļā tēja

Zaļā tēja ir populārs dzēriens ar neskaitāmām ārstnieciskām īpašībām. Tai ir augsts flavonoīdu saturs, tāpēc tējai piemīt antioksidanta īpašības.
Dzeriet 3 – 4 tases organiskas zaļās tējas, karstas vai aukstas, katru dienu, lai aizsargātu savas aknas. Pievienojiet zaļo tēju kokteiļos un sulās.
Zaļā tēja ir pieejama arī ekstrakta un kapsulu veidā. Konsultējieties ar savu ārstu, kā labāk lietot šīs pārtikas piedevas.

Kurkuma

Kurkuma ir garšviela, kurai piemīt neskaitāmas priekšrocības veselības uzlabošanā. Tā satur vērtīgus antioksidantus, kas palīdz cīņā ar aptaukotās aknas slimību.
Samaisiet ¼ tējkarotes kurkumas pulvera ar 1 – 2 glāzēm ūdens un uzvāriet. Dzeriet šo dzērienu divas reizes dienā vairāku nedēļu garumā.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt