Kādēļ ziepes nav pareizā izvēle intīmajai higiēnai?
Veselība

Kādēļ ziepes nav pareizā izvēle intīmajai higiēnai?

Jāteic, ka par speciālo intīmās kopšanas līdzekļu lietošanu gandrīz visi speciālisti ir vienisprātis – tie ir vajadzīgi, jo palīdz saglabāt sievietes dabīgo intīmās zonas vidi. Aptiekās piedāvātie intīmās kopšanas līdzekļi ir speciāli izstrādāti, lai to sastāvs atbilstu sieviešu ārējās un iekšējās intīmās zonas skābajai videi, kur pH līmenis (skābju un sārmu līdzsvars) normālos apstākļos vidēji svārstās no 3,8 līdz 5,5. Parastas ziepes vai citi nespecefiski ķermeņa mazgāšanas līdzekļi ir sārmaini un var izjaukt skābo aizsargslāni, radīt kairinājumu, kas veicina pastiprinātus izdalījumus un nepatīkamu aromātu. Speciālie līdzekļi arī nesatur konservantus, parabēnus un virsmaktīvās vielas, kas var kairināt intīmo zonu.

Iecienītākie intīmās mazgāšanas līdzekļi:

Vagisan Intimate Wash losjons. Tā sastāvā dabīgas piena sūkalas, kas attīra intīmo zonu un veicina dabīgās mikrofloras uzturēšanu. Kumelītes ekstrakts nomierina ādu un novērš kairinājumu.

Lactacyd palīdz uzturēt un aizsargāt sievietes pH līmeni un novērst iekaisumu, diskomfortu un nepatīkamo aromātu.

Dermoxen intīmās higiēnas gels anti – odor fresh satur prebiotiskās šķiedras, kas veicina pienskābo baktēriju vairošanos, uztur pH vidi, un darbojas kā aizsargbarjera patogēnām baktērijām un sēnītēm.

ZINĀŠANAI:

Kā pamatsastāvdaļu intīmās kopšanas līdzekļiem izmanto pienskābi, papildinot to ar augu ekstraktiem un dabīgām vielām (kumelīte, tribulis, melisa, citrons, propoliss u.c.), kas nodrošina vēl spēcīgāku pretiekaisuma un antibakteriālu darbību, kā arī novērš nepatīkamo aromātu.

UN KĀ AR VĪRIEŠIEM?

Ir arī īpaši intīmās kopšanas līdzekļi vīriešiem, taču Latvijā tie vēl nav ieguvuši popularitāti. Dāmām domātos līdzekļus kungiem tomēr nevajadzētu izmantot, jo abiem dzimumiem intīmo zonu pH atšķiras, proti, vīriešiem tā ir sārmaināka, tāpēc skābāku līdzekļu lietošana var izraisīt dikomfortu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt