Ikvienam tādu gribasspēku un apņēmību! Iesakam izlasīt.
Motivācija

Ikvienam tādu gribasspēku un apņēmību! Iesakam izlasīt.

Sportiste ir atklājusi savu pēdējo vēlēšanos.

Beļģijas paralimpiete Marīke Vervorta, kura cieš no deģeneratīvas slimības, kas paralizējusi viņas kājas, paziņojusi, ka plāno pieprasīt eitanāziju, taču nav to gatava darīt uzreiz pēc spēlēm, lai gan pirms Rio atklašānas ceremonijas viņa teica, ka to darīs pēc Rio Vervota izcīnīja sudraba medaļu 400 metru sprinta distancē.

Ārvalstu mediji vēsta, ka Vervorta, kura ir 2012. gada Londonas paralimpisko spēļu čempione sprintā, nolēmusi, ka, visticamāk, pēc dalības šajās nozīmīgajās sacensībās pieprasīs veikt sev eitanāziju.Trīsdesmit septiņus gadus vecā sprintere savas dienas aizvada ratiņkrēslā un medijiem ir atzinusi, ka apsver šādu iespēju, jo vairs nespēj paciest šausmīgās sāpes, ko viņa izjūt ik dienas.Paralimpisko zelta un sudraba medaļu laureāte atklājusi, ka viņas dzīve ar katru dienu kļūst arvien grūtāka un nepanesamāka. Šī iemesla dēļ Marīke Vervorta apsver domu pārtraukt savas mocības. Sieviete atklājusi, ka jau ir izplānojusi savu bēru ceremoniju.Sportiste sirgst ar neārstējamu kaiti. Šī deģeneratīvā slimība, kas ir paralizējusi viņas kājas, bojā ne tikai fizisko, bet arī garīgo veselību.Izcilā sprintere medijiem atklājusi, ka katru dienu pavada lielās sāpēs, kas bieži neļauj naktīs gulēt.Tā kā Vervortai pēc 2016. gada paralimpiskajām spēlēm Riodeženeiro ir jābeidz sava sportistes karjera, sieviete vairs neredz jēgu dzīvot tālāk. Sports viņai nozīmē visu.

“Es trenējos daudz un ļoti apņēmīgi, neraugoties uz to, ka bieži jāstājas pretī virknei veselības problēmu. Es ceru, ka pabeigšu savu karjeru uz Rio goda pjedestāla. Manas ciešanas ir ļoti lielas, dažkārt naktī varu pagulēt vien desmit minūtes, taču es tāpat mērķtiecīgi koncentrējos uz zelta medaļu!” savu apņēmību atklājusi Vervorta.

 

Vervortai pieder pasaules rekords 400, 800, 1500 un 5000 metru sprinta distancē T52 veselības klasē.

Kādā intervijā Vervota saka: “Šobrīd izbaudu ikvienu mazo dzīves mirkli. Kad pieņemšu lēmumu aiziet no šīs dzīves, es to paziņojušu.”

 

Zināms, ka eitanāzija jeb ārsta uzraudzībā veikta darbība vai bezdarbība ar nodomu izraisīt nāvi, lai izbeigtu visas ciešanas neārstējami slimam un ne ar kādiem līdzekļiem nenovēršamām, neciešamām sāpēm pakļautam cilvēkam, Beļģijā ir legāla. Taču tās veikšanai ir nepieciešama trīs ārstu piekrišana.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt