Iemācieties aizmigt minūtes laikā
Noderīgi

Iemācieties aizmigt minūtes laikā

Mūsdienu pieaugušo cilvēku pasaulē miegs ir kļuvis par vienu no visvairāk iekārotajām vēlmēm. Bet kvalitatīvs un ātrs miegs vispār ir zelta vērtē. Ļoti bieži dzirdam frāzi “kapā izgulēšos”. Jāsaka, ka veselīgs, ciešs miegs ir veselības, labsajūtas un veselu nervu garants. Un cik gan bieži mēs neļaujam sev aizmigt neatrisinātu problēmu, pārdzīvojumu vai pat pārāk liela prieka dēļ.

Raksta autore piedāvā efektīvu metodi, kas jau sen ir zināma jogiem. Tā ne tikai palīdz ātri aizmigt, labi izgulēties, bet arī pamosties lieliskā noskaņojumā. Viss sākās nedēļu pirms mana labākā drauga kāzām. Mans nogurums un nervozitāte bija sasnieguši kritisko robežu. Es nekādi nevarēju aizmigt. Un viss tikai tāpēc, ka man bija jāsaka apsveikuma runa. Mans kautrīgums un pārdzīvojumi tā dēļ neļāva man gulēt. Pēc trim bezmiega naktīm es atzinos sev, ka pārdzīvoju par daudz un lūdzu padomu līgavas mātei. Viņa ieteica man vienu metodi, kurai vajadzēja palīdzēt. Es noticēju, jo šī sieviete ne pirmo gadu vadīja meditācijas seansus un viņai bija atveseļošanās prakses licence. Ko lai saka, viņas padoms tiešām mainīja manu dzīvi.

Vislabāk šo metodi var atcerēties, ja to nosauc “4 – 7 – 8”.

Lūk, viss, kas jums jādara:

Mierīgi ieelpot caur degunu 4 sekundes.

Aizturēt elpu 7 sekundes.

Pēc tam lēnām izelpot caur muti 8 sekundes.

Viss ir pavisam vienkārši. Šis elpošanas vingrinājums palēnina mūsu sirds ritmu un nomierina. Turklāt, tas notiek ļoti ātri – jau pēc dažu reižu atkārtošanas. Tas strādā, lai gan izklausās kā neprāts.

Kā tas strādā:

Es nevarēju vien sagaidīt, kad varēšu šo “joku” pārbaudīt praksē. Man par lielu pārsteigumu es nākamajā rītā pamodos, pat nespējot attapties, ka nebiju aizskaitījusi līdz kārtējai astotajai sekundei izelpā. Lūk, ko es noskaidroju par šo efektu. Kad jūs sajūtat trauksmi vai stresu, adrenalīna līmenis jūsu asinīs paaugstinās un elpošana kļūst sekla un strauja. Metode, kuru man ieteica, darbojas kā nomierinošs preparāts. Elpas aizturēšana ar izteikti palēninātu efektu neizbēgami palēnina sirds ritmu. Tā ir fizioloģija. Tāda pati prakse nomierina jūsu prātu. Vienkārši tāpēc, ka jums ir jāskaita un jākoncentrējas uz savu elpošanu. Tajā brīdī jūs to nesaprotat, bet jūsu centrālā nervu sistēma lēnām nomierinās un uztraukums atkāpjas. Šīs metodes efektivitāti jums apliecinās jebkurš neirologs. Tā rezultātā viss jūsu ķermenis atslābinās. Ātruma un efektivitātes ziņā tas ir līdzīgi tam ,it kā jums veiktu anestēziju.

Ar šīs metodes izpēti nodarbojas Hārvarda Universitātes doktors Endrjū Veils. Viņš noskaidroja, ka metode “4 – 7 – 8” jau vairākus gadsimtus ir zināma indiešu jogiem. Viņi to izmantoja savu meditāciju laikā, lai sasniegtu pilnīgu relaksāciju. To var uzskatīt par pilnīgi nekaitīgu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt