20 ieteikumi laimīgai dzīvei
Noderīgi

20 ieteikumi laimīgai dzīvei

Ja esi aizrautīgs cilvēks, kas vienmēr lūko pēc iespējām uzlabot savas dzīves apstākļus, iespējams tieši šie 20 padomi veselīgai un laimīgai dzīvei ir tieši tas, kas tev nepieciešams.

Esam apkopojuši 20 padomus, kas tev palīdzēs justies labi un baudīt dzīvi ar pilnu krūti. Paturi prātā, ka šie 20 ieteikumi nav obligāti izpildāmi katram cilvēkam. Izvēlies vienu padomu, ko izmēģināsi praksē vai kombinē tos, lai saprastu, kas ir tas, kas radīts tieši tev!

1. Vesels ķermenis

Cilvēka ķermenis ir bioloģiska mašīna, kas kalpo tikai kā ārējais ietērps mūsu garam. Rūpējoties par savu augumu, mēs iegūstam ne vienu vien priekšrocību, tai skaitā: fizisku spēku, pievilcību, pašpārliecību un ar to vien labo lietu saraksts nebeidzas. Pietiek vien ar 3% no savas dienas laika, ko veltīt vispārējam ķermeņa treniņam, lai uzturētu to tonusā. Atceries, tavs ķermenis ir ''ierīce'', kas ļauj pieredzēt visu skaisto un aizraujošo, kas notiek pasaulē. Rūpējies par savu ķermeni!

2. Apzināts prāts

Papildus fiziskam spēkam mums nepieciešams arī zināšanu spēks. Zināšanas mēs iegūstam caur jaunu grāmatu lasīšanu, kā arī zināšanas tiek iemantotas caur dzīves pieredzi. Pirmais uzskaitītais zināšanu ieguves veids ir patīkams un relaksējošs, bieži vien uzskatīts arī par populāru hobiju. Dzīves skola savukārt ir lielisks skolotājs, taču pieredze mēdz būt skarba. Grūti laiki sagādā ne mazums galvas sāpes un kārtīgu devu stresa. Tomēr bieži vien pēc lietus spīd saule un skarbā pieredze ved pie skaista stāsta nobeiguma.

3. Domu kontrole

Domas, kas ieplūst mūsu galvā, iespaido mūsu personību krietni vairāk kā to paši apzināmies. Lielākoties visas personības attīstības tehnikas sevī iekļauj ''domu kontroli''. Šajā procesā palīdzēs vairāku veidu meditācijas tehnikas un domu kontroles vingrinājumi. Ja vēlies iemācīties mīlēt sevi un uzturēt pozitīvu attieksmi pret dzīvi, prasme filtrēt konstanto domu plūsmu ir ārkārtīgi svarīga.

4. Paliec iedvesmots

Lielisks veids kā saglabāt motivāciju un pozitīvu garu ir iedvesmojoša lasāmviela pirms gulētiešanas kā arī uzreiz pēc pamošanās. Jebkas, sākot no iedvesmojoša citāta, ko paudis tavs elks sociālajos tīklos līdz pat ‘’pašmotivējošām’’ grāmatām, panāks vēlamo efektu. Vislabāk šis triks darbojas rīta pusē - tas palīdzēs noturēt aizrautību un pozitīvo lādiņu līdz pat dienas beigām.

5. Nospraud savus mērķus

Iespējams svarīgākais faktors dzīves attīstībā ir savu mērķu noskaidrošana. Iespējams ''dzīvot šodienai'' nemaz nav tik izcila ideja?

Mazu mērķu nospraušana nebūs gana apmierinoša. Izlemt kas tieši ir tavas dzīves nozīmīgākais mērķis var patiesi ieviest brīvības dvašu tavā dzīvē.

Viss, kas tev ir jādara - jānosaka prioritātes un atceries, nevienam nav tiesības nosodīt to kā vēlies dzīvot savu dzīvi.

Tā ir tikai un vienīgi tava izvēle, gadījumā ja tu izvēlies darba dienas pavadīt ofisā, iespējams, tu vēlies katru dienu izskatīties smalki savā lietišķajā uzvalkā vai varbūt tu dotu priekšroku dinamiskam dzīvesveidam ar skrituļdēli kā pārvietošanās līdzekli. Vai varbūt tu vēlies to visu? Izlem, ko tu vēlies darīt ar savu dzīvi nākotnē un uz priekšu!

6. ''Dedzināšanas metode''

Pavisam vienkāršs triks, kas palīdzēs pārvarēt bailes un atrisināt mazās dzīves likstas, kas nodod prātam mieru - Uz baltas papīra lapas uzraksti visu, kas tevi nomāc. Tad atliek vien aizdedzināt šo lapu un noraudzīties kā visas tavas problēmas izkūp gaisā.

7. Ļauni vārdi mani neskar

Visbiežāk sastopamais agresijas veids ir tieši verbāla vardarbība ar kuru sastapies ir ikviens no mums. Rupji vārdi mūs aizskar krietni mazāk, ja vien apzinamies paši, ka sacītais nav taisnība. Kā piemēram, ja kāds tevi nosauca par ''vecu zeķi'', visdrīzāk nejutīsies aizskarts, tā kā skaidri un gaiši redzams, ka neesi ne vecs, ne zeķe. Citāda situācija, ja kāds nosauc tevi vārdā, kas patiesi smeldz, saki paldies pāri darītājam, par to, ka norādījis uz taviem trūkumiem. Pēc tā strādā godam, lai vērstu šos trūkumus par labu. Vai arī nē, izvēle ir tava.

8. Izsit no sevis ārā to negatīvo domāšanu!

Lielisks veids kā dzīvot pozitīvu dzīvi un saglabāt pozitīvu attieksmi ir pielietot ''Gumijas aproces tehniku''. Viss, kas tev nepieciešams ir tava roka, gumijas aproce (tāda, ko izsniedz vasaras festivālu laikā) un mazdrusciņ sāpju tolerances. Katru reizi kā prātā iezogas kāda nevēlama doma, uzreiz jāuzsit pa roku, trāpot uz gumijas aproces. Ātri vien iemācīsies kontrolēt savas negatīvās domas, jo tās zemapziņā saistīsies ar fiziskās sāpēm. Ja vien neesi mazohists, šī metode atvēlēs vairāk vietas labām domām.

9. Ceļošana

Saka ka: ''Pasaule ir kā atvērta grāmata un tie, kas neceļo, ir izlasījuši tikai tās nosaukumu''. Šie viedie vārdi iedvesmo sākt plānot jaunu ceļojumu. Ceļošana atļauj iepazīt jaunas, līdz šim neredzētas, unikālas kultūras un skatus, kas ir vienlīdz aizraujoši, relaksējoši un skaisti.

Ceļošana viennozīmīgi atbrīvo prātu un cilvēki, kas bieži ceļo, spēj domāt vērienīgāk. Skaistā pasaule, kurā dzīvojam, sniedz mums tik daudz zināšanu!

10. Esi laipns pret apkārtējiem

Šī padoma skaistums slēpjas tā vienkāršībā. Norij to rūgtumu, kas sakrājies un esi laipns pret viesmīli. Kādēļ gan sabendēt kādam visu dienu ar savu rupjību? Rupjība ir tikai spēka imitācija, ko izmanto vāji cilvēki.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt