Eksperte hormonu jautājumos: “Lūk, kāpēc sievietēm tik grūti notievēt!”
Skaistums

Eksperte hormonu jautājumos: “Lūk, kāpēc sievietēm tik grūti notievēt!”

Sāra Gotfrīda, Hārvardas universitātes eksperte hormonu jautājumos, pastāstīja par to, kā hormonu līdzsvara izjukšana var traucēt zaudēt svaru. Pēc ilgas saskarsmes ar pacientēm un konsultēšanas Internetā, Sāra secināja, ka gandrīz visas sievietes satrauc vieni un tie paši jautājumi.

Es ieklausos ekspertu padomos, bet man neizdodas notievēt

Ar laiku vielmaiņa neizbēgami palēninās. Tas ir ģenētiski iekodēts. Nomest liekos kilogramus kļūst arvien sarežģītāk.
Visgrūtākie ir tieši daži pēdējie kilogrami! Šķiet, ka ar to ir jāsamierinās.
No kāda noteikta ēdiena nespēju atteikties, lai gan zinu, ka tas ir kaitīgs.
Kādas zāles man jālieto, lai notievētu?
Man nestrādā neviena metode. Laikam man būs jāsamierinās ar savu svaru, jāpārlūko garderobe un jānopērk jaunas drēbes, par izmēru lielākas.
Vispārīgie ieteikumi un diētas man “nestrādā”.
Man izdevās mazliet notievēt, bet pēc tam es atkal atguvu iepriekšējo svaru. Tas nav izturami!

Arī jūs tā domājat? Visticamāk, jūs nezināt vienkāršas patiesības: liekais svars “nekrīt” hormonālā fona traucējumu dēļ.

Būdama sieviete – ginekologs, es lieliski saprotu, kādas mokas jums jāizcieš, vērojot savas tauku krokas. Arī man ir iznācis pacīnīties ar liekajiem kilogramiem. Un šajā jautājumā man palīdzēja medicīniskās zināšanas, kuras pielietoju. Klausieties uzmanīgi, ko es jums pastāstīšu.
Cilvēka organismā ir daudz dažādu hormonu, bet tikai četri no tiem ir raksturīgi sievietes organismam. Ja tie nedarbojas pareizi, atbrīvoties no liekajiem kilogramiem ir praktiski neiespējami.

Kas mums traucē notievēt: estrogēna funkcionālie traucējumi

Tas ir viens no galvenajiem sieviešu hormoniem, kas atbild par sievišķīgajām formām un starplocītavu šķidruma izstrādi. Estrogēns ir arī vīriešu organismā, bet ļoti nenozīmīgā daudzumā.
Gan vīrieši, gan sievietes var ciest no pārlieku liela estrogēna daudzuma. Un pat vēl vairāk: šis hormons turpina strādāt arī menopauzes laikā.
Ja jūsu organismā ir maz testosterona, ļoti iespējams, ka estrogēna līmenis pārsniedz normu.
Estrogēns ir atbildīgs par mūsu sajūtām, tajā skaitā par tām, kas atbild par reakciju uz ēdienu. Tieši tāpēc daudzām sievietēm ar laiku kļūst aizvien grūtāk tievēt.
Ko vajadzētu darīt: lai normalizētu estrogēna līmeni un notievētu, iesaku jums katru dienu apēst 0,5 kg dārzeņu. Šķiedrvielas, ko satur dārzeņi, normalizē estrogēna līmeni organismā.
Pie tam, dārzeņus vajadzētu apēst vairāk kā gaļu. Tam ir pamatojums: mūsu gēni nav spējīgi pielāgoties tām straujajām pārmaiņām, kas mūsdienās notiek lauksaimniecībā. Citiem vārdiem sakot, mūsu organisms nespēj adaptēties un pieņemt to gaļas kvalitāti, ko piedāvā mūsdienu tirgus, un tas var novest pie estrogēna līmeņa celšanās.
Tas nenozīmē, ka par gaļu jāaizmirst vispār, bet eksistē fakti, kas runā par tās ierobežošanas nepieciešamību. Gaļas ēdienus tomēr labāk pārstrādā vīriešu organisms.
Zinātnieki līdz pat šim brīdim diskutē par gaļas kaitīgo ietekmi. Bet jāsaka, ka tas vēl nav pierādīts.

Lai mēs lēnāk notievētu: par daudz insulīna

Pēc statistikas datiem, katrs otrais ASV iedzīvotājs ir diabēta slimnieks, un tas pa tiešo ir saistīts ar aptaukošanos. Liekais svars traucē normālai insulīna izstrādei, un tas slikti ietekmē slimības attīstību. Rezultātā glikozes līmenis nepārtraukti “lēkā” un svars tikai pieaug.
Ko vajadzētu darīt: lai normalizētu insulīna izstrādi, iesaku dzert ūdeni kam pievienots ābolu etiķis. Daudzi zinātnieki uzskata, ka šī dzēriena lietošana kopā ar maltīti, normalizē glikozes līmeni.
Protams, ir arī citi paņēmieni insulīna normalizēšanai – svarīgi ir nelietot pārtikā cukuru saturošus produktus. Ja jums ir vielmaiņas problēmas, tas ir rādītājs, ka insulīns netiek izstrādāts pietiekami.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt