Putraimi, kas pārsteiguši pat ārstus. Tie palīdz kontrolēt diabētu un pilnībā atjauno aknu un nieru funkcijas
Veselība

Putraimi, kas pārsteiguši pat ārstus. Tie palīdz kontrolēt diabētu un pilnībā atjauno aknu un nieru funkcijas

Pavisam nedaudzi no mums zina par prosas noderīgajām un vērtīgajām īpašībām. Neskatoties uz to, ka šos putraimus bieži vien sauc par putnu barību, tie ir ļoti nepieciešami cilvēka organismam. Eksperti ir secinājuši, ka prosa lielā daudzumā satur fermentu, kuru sauc par lipāzi, kas palīdz gremošanas procesos. Šis ferments iznīcina tauku šūnas, tāpēc tas daudz vieglāk uzsūcas zarnās. Lipāzei piemīt ļoti augsta uzturvērtība, tā samazina kuģa darbības traucējumu simptomus un celiakiju. Prosa ļoti viegli pārstrādājas un satur dažāda veida augu olbaltumvielas.

Prosa aizkavē novecošanās procesus, palīdz atjaunot aizkuņģa dziedzeri, samazina iekšējo orgānu, tādu kā aknas un nieres, tūsku. Šie lieliskie putraimi ir ļoti noderīgi aterosklerozes profilaksei un novēršanai, kā arī lai izvadītu no organisma lieko šķidrumu un samazinātu asinsspiedienu.
Prosas putraimi var būt noderīgi gastrīta, kuņģa čūlas, podagras, tūskas, aptaukošanās, vēdera pūšanās profilaksei, kā arī cīņā ar celulītu. Prosa palīdz arī aknu cirozes, paaugstināta daudzuma hepatocītu un iekaisuma gadījumā.

Mājas piens no prosas putraimiem

Šī recepte palīdzēs kontrolēt cukura līmeni asinīs.
Prosas putraimus var lietot kopā ar nelielu daudzumu ūdens, sojas pienu medu vai augļiem.

Piecas ēdamkarotes prosas aplejiet ar glāzi ūdens un atstājiet uz nakti, lai uzbriest. No rīta nokāsiet putraimus un sasmalciniet blenderī kopā ar augļiem vai pienu. Viendabīgajai masai pieliekat medu. Dzeriet šo dzērienu rītos, tukšā dūšā, lai gūtu enerģiju visai dienai un uzturētu cukuru organismā vajadzīgajā līmenī.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt