Kā kontrolēt asinsspiedienu
Veselība

Kā kontrolēt asinsspiedienu

Mēs visi zinām, ka paaugstināts asinsspiediens ir bīstams veselībai. Liela slodze sirdij noved pie sirds muskuļa novājināšanās, pieaug išēmiskā insulta risks, tiek traucēta nieru darbība. Hipertonija noteikti ir jāārstē! Bet ko darīt, ja asinsspiediens paaugstinās, bet nepieciešamās zāles beigušās?

Tieši šādiem gadījumiem esam sagatavojuši jums padomus, lai samazinātu asinsspiedienu bez tablešu palīdzības. Tie palīdzēs jums savaldīt hipertoniju.

Pie hipertonijas riska faktoriem varam pieskaitīt iedzimtību, lieko svaru, zemu fizisko aktivitāti, nepareizu uzturu, smēķēšanu, pārlieku lielu alkohola lietošanu, stresu, cukura diabētu, hroniskas slimības un vecumu virs četrdesmit gadiem.

Iespaidīgs saraksts, vai ne? Tāpēc ikvienam no mums ir jāzina kā pazemināt asinsspiedienu mājas apstākļos. Jo šī problēma var pārsteigt jebkurā brīdī jebkurā vietā. Hipertoniķi ar stāžu apgalvo, ka alternatīvās spiediena samazināšanas metodes palīdz atvieglot stāvokli līdz neatliekamās palīdzības atbraukšanai.

Kā pazemināt asinsspiedienu bez tablešu palīdzības

 • Ja asinsspiediens paaugstinājies telpā, izejiet ārā un 30 minūtes pastaigājiet mierīgā solī. Veiciet 10 pietupienus ar uz augšu paceltām rokām.
 • Atgriežat aukstā ūdens krānu un liekat kājas zem ūdens strūklas uz 5 – 10 minūtēm. Aplaistiet kājas no ceļgaliem uz leju. Tādu pašu procedūru varat veikt arī rokām. Tad samitriniet dvieli aukstā ūdenī un uzliekat uz saules pinuma. Paguļat ar šādu kompresi dažas minūtes.
 • Asinsspiedienu palīdz pazemināt arī ledus. Paņemiet no saldētavas dažus ledus gabaliņus un ietiniet tos plānā dvielī. Apguļaties ar seju uz leju un pieliekat auksto kompresi pie pakauša. Ieliekat plastmasas pudeli ar ūdeni saldētavā, lai tā būtu pa rokai ārkārtas gadījumos.
 • Ar ledus gabaliņu pārbrauciet pa kakla skriemeļiem. Tad noslaukiet ādu sausu un atdzesēto vietu ierīvējiet ar kampareļļu.
 • Paņemiet kokvilnas dvieli, samērcējiet to ābolu etiķī un rūpīgi ietiniet pēdas. Paturiet 10 minūtes.
 • Ļoti bieži par paaugstināta asinsspiediena iemeslu var būt stress vai pārslodze. Šādos gadījumos ir nepieciešams nomierināties. Iedzeriet nomierinošu tēju ar piparmētru vai melisu, apguļaties un paguļat ar aizvērtām acīm .Cenšaties ne par ko nedomāt.
 • Ārsti saka, ka dažos gadījumos asinsspiedienu palīdz pazemināt kaķi. Viņu murrāšana nomierina nervu sistēmu, bet siltums, kas izstaro no dzīvnieka, nomierina un palīdz atslābināties.
 • Pazemināt asinsspiedienu palīdz punktu masāža. Iedarbības punkts atrodas tieši aiz auss zem auss ļipiņas. Uzspiediet uz šī punkta desmit sekundes, tad velkat ar pirkstu līdz kaklam. Pēc tam 1 minūti uzspiežat uz punktu, kas atrodas starp uzacīm.
 • Palīdzēs arī vienkāršs elpošanas vingrinājums ar plastmasas pudeles palīdzību. Paņemiet pudeli, nogriežat tai dibenu. Ar šķiltavu palīdzību apdedziniet pudeles malas, lai nesagrieztos. Pieliekat pudeli ar griezuma vietu pie sejas un dziļi ieelpojat caur degunu. Izelpojiet caur muti tā, lai gaiss iekļūtu pudeles kakliņā. Izpildiet 20 ieelpas – izelpas, atpūšaties un vēlreiz atkārtojiet procedūru.
 • Pazemināt asinsspiedienu palīdz joga. Visiedarbīgākā ir apgrieztās sveces poza. Izpildiet šo vingrinājumu atvieglotā variantā, nofiksējot kājas pie sienas. Pavadiet šādā pozā 4 minūtes.
 • Paņemiet divus cukura graudiņus un aplejiet ar tējkaroti konjaka. Turiet cukuru mutē, kamēr tas izkūst. Tad varat to vai nu izspļaut vai norīt, uzdzerot ūdeni.
 • Ja asinsspiediens paaugstinājies, izdzeriet urīndzenošu tēju. Šajā gadījumā noderēs karkade, stipra zaļā tēja, pieneņu tēja, pētersīļu sēklu tēja, brūkleņu lapu tēja, diļļu sēklu tēja, kumelīšu tēja.
 • Arī dažas ogas palīdz pazemināt asinsspiedienu. Vislabāk noderēs aronijas, pīlādži, jāņogas un irbenes. Apēdiet sauju šo ogu vai izdzeriet 50 ml sulas brīdī, kas jūtat, ka spiediens sāk paaugstināties. Ogu sezonas laikā sasaldējiet tās, lai varētu izmantot ziemas laikā.
 • Lai ātri pazeminātu spiedienu, izdzeriet glāzi dabīgās granātābolu sulas.
 • Lai pēc hipertoniskās krīzes pazeminātu spiedienu, pagatavojiet citrona – ķiploku uzlējumu, kuru varēsiet uzglabāt ledusskapī. Gaļas mašīnā samaliet trīs ķiploka galviņas un trīs citronus ar visu mizu, bez sēkliņām. Tad to visu aplejiet ar litru verdoša ūdens, trauku aptiniet ar dvieli, uzliekat vāku un atstājiet uz 24 stundām. Pēc tam izkāsiet un lietojiet pa 1 ēdamkarotei pirms ēšanas trīs reizes dienā.
 • Ajūrvēdā kā zāles pret paaugstinātu asinsspiedienu izmanto garšvielas – kanēli, fenheli, kaltētu ķiploku, oregano, kardamonu. Samaisiet no katras garšvielas pa ēdamkarotei un paaugstināta asinsspiediena gadījumā lietojiet pa 0,5 tējkarotei šī maisījuma, uzdzerot 200 ml silta ūdens.
 • Nepietiekams šķidruma daudzums organismā arī provocē spiediena maiņas. Lai asinsspiediens nepaaugstinātos, katru rītu tukšā dūšā uzdzeriet trīs glāzes silta ūdens. Iesākumā būs pagrūti, tāpēc sāciet ar nelielām porcijām, pakāpeniski palielinot ūdens daudzumu.
 • Cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu ir krietni jāsamazina savā ēdienkartē sāls daudzums. Tā nav jāizslēdz vispār, bet jābūt uzmanīgiem, to pievienojot ēdienam, jo bieži vien sāls dažādiem produktiem jau ir pievienota. Cerams, ka kāds no šiem padomiem jums noderēs brīdī, kas pie rokai nav vajadzīgo zāļu un līdz vizītei pie ārsta vēl brīdis jāpagaida.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt