5 lietas, kuras steidzami jāpārtrauc, ja jums sāp mugura!
Veselība

5 lietas, kuras steidzami jāpārtrauc, ja jums sāp mugura!

Muguras sāpes ir problēma ar kuru sastopas ļoti daudz cilvēku. Daudziem sāpes kļūst par nopietnu problēmu, kuru izārstēt nav viegli. Ja jūs ciešat no muguras sāpēt, tad jums steidzami jāpātrauc darīt šīs 5 lietas!

1. Neceliet smagumus

Ja jūs ceļat smagumus fiziskas slodzes laikā vai tas ir jūsu darbs, tad mēģiniet uz laiku pārtraukt šīs aktivitātes. Neceliet neko smagāku par 2kg vismaz vienu nedēļu. Tas ļaus jūsu mugurai atpūsties un sāpes var mazināties.

2. Neatsakies no sporta

Celt smagumus nav vēlams, bet veikt atsevisķus vingrinājumus ir ieteicams. Ja jūs ciešat no spēcīgām muguras sāpēm, tad veicat garas pastaigas.

3. Pārliecinieties, ka pie darba galda sēžat pareizi

Viena no galvenajām problēmām saistīta ar muguras veselību ir poza, kurā mēs sēžam ikdienā. Liela daļa cilvēku sēž ar saliektu muguras augšdaļu. Gadījumā, ja jums ir sēdošs darbs, tad pārliecinieties, ka jūsu pēdas ir uz grīdas un mugura taisna. Monitoram nevajadzetu būt augstāk par jūsu redzes līniju, būtu vēlams skatīties uz to mazliet no augšas.

4. Neieciklējaties uz diagnozi

Dažkārt nav iespējams noteikt konkrētu diagnozi muguras sāpju gadījumā. Neuztraucieties pārāk daudz par muguras sāpju iemeslu, ja sāpes ir nevisai spēcīgas. Koncentrējaties uz to, lai vairāk kustētos un mēģiniet uztrenēt muguras muskulatūru.

5. Nevajag gaidīt, kad sāpes pāries pašas no sevis

Ja ciešat no hroniskām sāpēm mugurā un liekas, ka nekas vairs nelīdz, tad konsultējaties ar ārstu. Ārsts palīdzēs jums tikt galā ar sāpēm un ieteiks labākos ārstēšanas veidus.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt