Kāpēc šķīvī noteikti vērts likt sarkanās bietes?
Uzturvērtības ziņā bietes stabili ierindojas dārzeņu saraksta līderpozīcijās, tūdaļ aiz kāpostiem un burkāniem. Tās satur vērtīgas organiskās skābes, daudz minerālvielu, vitamīnu, šķiedrvielu un pektīnvielu, kas regulē organismā svarīgas funkcijas. Bietēm piemīt asinsradoša, pretiekaisuma, pretsāpju, urīndzenoša, žulti dzenoša, pretstresa, asinis attīroša iedarbība; tās veicina tauku vielmaiņu, normalizē aknu šūnu darbību un samazina holesterīna līmeni asinīs. Bietes labi uztur skābju un sārmu līdzsvaru organismā, tāpēc tās īpaši ieteicamas, ja uzturā lieto daudz gaļas un tās izstrādājumus. Bietēs ir daudz minerālvielu, īpaši daudz kālija, kas labi ietekmē sirdsdarbību.
Vārītas, ceptas, skābētas utt. Gatavo svaigu biešu sulu, bet sāc ar mazumiņu 2 – 3 ēdamkarotes vienā reizē, ko samaisi, piemēram, ar burkānu sulu vai apelsīnu sulu. Vārītas bietes (100 – 150gr, lieto apmēram mēnesi) tukšā dūšā labi palīdz pret aizcietējumiem, aknu un žultsceļu slimībām, aptaukošanos, kuņģa un zarnu darbības traucējumiem, arī pret sirds mazspēju un sirds ritma traucējumiem. Vārītas bietes jebkādā veidā ieteicams lietot, ja ir artrīts, nieru, urīnpūšļa vai prostatas iekaisums, cukura diabēts, ateroskleroze, hipertensija u.c.
Organisma spēcināšanai, pret neirozēm, mazasinību, vīrusiem un saaukstēšanos dzer biešu sulu – pusglāzi dienā, samaisot to ar dzērveņu, burkānu vai citu sulu.
Sarkanās bietes tiešām ir lielisks dārzenis, jo tumšākas, jo augstvērtīgākas!
Biešu sulā ir paaugstinātas joda, dzelzs, folijskābes un C, P, B1, B2, PP vitamīnu saturs!
Dāsni pārstāvētais magnijs normalizē uzbudināmību, ko rada nervu pārslodze un emocionālā spriedze!
ESIET VESELI!
Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!