Sešas mikro insulta pazīmes, kuras ļoti bieži tiek ignorētas
Veselība

Sešas mikro insulta pazīmes, kuras ļoti bieži tiek ignorētas

Insulta laikā katru minūti cilvēka smadzenes zaudē gandrīz divus miljonus šūnu, bet katru stundu bez ārsta palīdzības mūsu smadzenes noveco par trīs ar pusi gadiem, raksta Power Of Positivity. Atlabšana pēc insulta norit ļoti ilgi, un bieži pacienti tā arī pilnībā neatlabst. Jo ātrāk tiek sniegta palīdzība, jo labāk, un tāpēc ir ļoti svarīgi zināt visas insulta pazīmes, lai pēc iespējas ātrāk nonāktu mediķu rokās. Pastāstīsim par sešiem smadzeņu asinsrites traucējumu simptomiem, kurus mēs bieži vien mēdzam ignorēt.

Problēmas ar redzi

Daudzi cilvēki uzskata, ka ja viņiem sāk dubultoties acīs, vai acīm priekšā parādās migla, vai pat pazūd redze vienā acī, tad tā ir liela noguruma vai vecuma pazīme. Tomēr dubultošanā acīs ļoti reti ir noguruma pazīme. Asinsvadu bloķēšanās insulta gadījumā pazemina skābekļa pieplūdi acīm, kas izsauc raksturīgās problēmas.

Roku tirpšana

Ja no rīta pamostaties un konstatējat, ka notirpusi roka vai kāja, tad ir viegli pieņemt, ka to izraisījusi nervu nospiešana miegā. Nav jākļūst par hipohondriķi un tūlīt jābrauc uz slimnīcu. Taču, ja tirpšanas sajūta nepāriet vairāku minūšu laikā, tad gan jāsauc mediķi. Asins pieplūdes samazināšanās caur artērijām, kas iet caur mugurkaulu uz galvu, izraisa vienas ķermeņa puses vājumu vai tirpšanu.

Runas problēmas

Daži ārstnieciskie preparāti, piemēram, pretsāpju vai nomierinošie līdzekļi var izraisīt raksturīgus runas traucējumus, kad cilvēks sāk runāt neskaidri. Taču, ja neesat lietojis šādus medikamentus, bet pēkšņi izmainās jūsu runas veids, steidzami vēršaties pēc medicīniskās palīdzības – šī ir klasiska insulta pazīme.

Koordinācijas traucējumi

Daudzi no mums lieliski zina, ka pēc dažu alkohola glāzīšu izdzeršanas zūd koordinācija, cilvēks ejot mēdz šūpoties. Bet ja neesat lietojis alkoholu, bet koordinācija ir traucēta, vai ja pēkšņi parādās galvas reiboņi, tad negaidiet, līdz tie pāriet, bet steidzami zvaniet mediķiem.

Aizmāršība

Protams, katrs cilvēks saskarās ar tās parādīšanos, īpaši tad, ja vārds ir tepat mēles galā, bet nekādi nevaram to atcerēties. Taču uzmanīgi izanalizējiet situāciju un padomājiet, vai nesākat kaut ko aizmirst pārāk bieži, daudz vairāk, nekā iepriekš, pie tam, pavisam negaidīti? Ja atbilde ir apstiprinoša, steidzami vēršaties pie ārsta!

Galvas sāpes

Pēc statistikas datiem 60% mūsu planētas iedzīvotāju regulāri saskarās ar galvas sāpēm, bet katrs trešais cieš no migrēnām. Migrēnas simptomi dažreiz atgādina insulta simptomus, un tos bieži vien sajauc. Bet ja iepriekš šāda veida galvas sāpes jums nekad nav bijušas un ja tās nāk kopā ar vēl kādu no augšminētajiem simptomiem, negaidiet, bet noteikti vēršaties pie ārsta. Noteikti atcerieties par šiem simptomiem un neignorējiet tos! Saudzējiet savu veselību!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt