Kāpēc tirpst rokas? 7 iemesli, kuri liek aizdomāties par veselību
Veselība

Kāpēc tirpst rokas? 7 iemesli, kuri liek aizdomāties par veselību

Katram cilvēkam ne reizi vien nācies sastapties ar rokas vai kājas jūtīguma zaudēšanu, kuru pavada viegla durstīšana vai dedzinoša sajūta. Visbiežāk tas notiek īslaicīgas asinsrites traucējumu dēļ locekļos kā asinsvadu un nervu galu saspiešanas sekas. Kad sāk kustēties vai izmaina stāvokli, jūtīgums atjaunojas.

Un tomēr neērts stāvoklis miegā, diemžēl, nav vienīgais roku tirpšanas iemesls. Ja locekļu tirpšanu ievēro arvien biežāk un tā nepāriet ilgstošu laiku, ir jāsāk uztraukties, jo tirpšana var būt viens no nopietnas slimības simptomiem. Roku tirpšanas iemesli

Kakla osteohondroze

jebkuri mugurkaula kakla daļas traucējumi, kuri rada nerva saspiešanu, var kļūt par roku tirpšanas iemeslu, kā arī var izraisīt galvas sāpes un problēmas ar koordināciju. Sāc sekot savai stājai, kā arī veikt speciālos vingrojumus. Labāk, protams, apmeklēt ārstu, kurš nozīmēs izmeklējumus, lai noteiktu patoloģiju.

Izkaisītā skleroze

par šo tēmu var jokot, cik vien tīk, bet skleroze – tā nav vienkārši aizmāršība, bet nopietna neiroloģiska slimība. Galvas un muguras smadzeņu nervu apvalku bojājumu rezultātā tiek traucēta nervu impulsu pārraide. Jūtīgums samazinās un rokās var sākt sajust tirpšanu. Ja citi tirpšanas iemesli iemesli ir izslēgti, ir vērts vērsties pie neirologa.

Tuneļa sindroms (karpālā kanāla sindroms)

bieži tiek novērots cilvēkiem, kuru darbība saistīta ar monotonu roku darbu (programmisti, šuvējas, muzikanti). Pirkstu atkārtojošos kustību rezultātā notiek saišu, kuras stiepjas cauri šauram kanālam, sabiezējums. Nervs kanālā tiek saspiests – cilvēks izjūt nejūtīgumu un nepatīkamu durstīšanu plaukstā (īpaši no rītiem). Obligāti vēršaties pie neirologa, jo ielaistā formā dotā slimība var radīt sarežģījumus līdz pat pirkstu muskuļu atrofijai.

Locītavu vēnu tromboze

arī rada nejūtīgumu. Trombs palēlina asins plūsmu, tādēļ to vielu piegāde, kuras ir svarīgas locekļu funkciju uzturēšanai, tiek traucēta. Tromboze rada tūsku un citus nopietnus sarežģījumus(gangrēna, tromba atraušanās), tādēļ slimībai obligāti nepieciešama diagnostika un attiecīga ārstēšana.

Plecu pinuma neiralģija, kā arī apkārtējo audu ilgstoši iekaisumi

var radīt sāpju sindromu ar sekojošu roku tirpšanu.

Smadzeņu asinsrites traucējumi (insults)

pats bīstamākais roku tirpšanas iemesls. Ja roku tirpšanu pavada vēl arī kāju darbības traucējumi, apziņas sajukums, galvas sāpes, runas un redzes traucējumi – vajag nekavējoties izsaukt ātro medicīnisko palīdzību!

Mēs pieminējām galvenos no iespējamiem roku tirpšanas iemesliem. Ja tevi pastāvīgi nomoka diskomforts locekļos ne tikai pēc neērtas pozas miegā, nekavējoties veic izmeklējumus un konsultējies ar ārstu. Tādus simptomus labāk neatstāt bez ievērības, jo tie var pāriet nopietnā hroniskā slimībā.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt