Septiņi dabas līdzekļi, kas palīdzēs novērst kariesu un zobu sāpes
Veselība

Septiņi dabas līdzekļi, kas palīdzēs novērst kariesu un zobu sāpes

Zobu sāpes ir neticami kaitinoša un sāpīga pieredze. Tam par iemeslu var būt vairākas lietas – kariess, traumas un infekcijas. Bieži vien zobu sāpes saasinās, ja tiek veiktas sekojošas darbības – ēdiena nokošana un košļāšana, orālais kontakts ar karstu vai aukstu ēdienu, smaganu iekaisums u.c.
Kariesa attīstība arī ir ļoti biežs zobu sāpju iemesls un parasti tas jau ir progresējoša kariesa rezultāts. Kariess rodas, kas emalja (zobu ārējais, cietais apvalks) tiek pakļauts skābju veidojošu baktēriju ietekmei, kas veido lipīgu zobu aplikuma kārtu. Ja to neārstē, šī bakteriālā plēve efektīgi noskalo minerālus, ko satur zobu emalja.
Labākais veids, kā pretoties zobu sāpēm, jūs jau uzminējāt – censties tās novērst. Tas ir panākams, ievērojot pareizus mutes higiēnas principus – tīrīt zobus divas reizes dienā, lietot mutes skalojamo līdzekli un zobu diegu.
Tomēr, zobu sāpes var parādīties, neskatoties uz pareizu mutes higiēnas regulāru praktizēšanu.

Lūk, septiņi dabiski līdzekļi, kas pasargās jūs no zobu sāpēm un kariesa:

Auksts vai ledains ūdens un citrona sula

Citrona sula ir pierādījusi savu efektivitāti cīņā ar kariesu. Samaisiet daļu šīs iedarbīgās sulas ar glāzi auksta vai ledaina ūdens un skalojiet mutes dobumu 3 – 4 reizes dienā. Ledu varat izmantot kā pretsāpju līdzekli. Ietiniet dažus gabaliņus roku dvielītī un uzliekat uz sāpošā zoba. Tas nomierinās sāpes.

Dzērveņu sula

Dzērveņu sulas lietošana var sarežģīt veselības stāvokli cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar nierēm un asinīm. Nepieciešama ārsta konsultācija, pirms sākat regulāri lietot dzērveņu sulu.

Lietojiet vitamīnu D

Pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēki, kuriem ir augstāks D vitamīna līmenis, atrodas daudz zemākā riska zonā, kas saistīta ar zobu saslimšanām. Risinājums ir vienkāršs – izejiet saulītē!

Alkohola pielietojums

Nē, nepārprotiet, mēs neaicinām jūs dzert grādīgos dzērienus, lai nomāktu sāpes. Pielietojot (ne dzerot) kādu spirtu saturošu līdzekli (piemēram, vaniļas ekstraktu) varat atvieglot zobu sāpes īstermiņā. Uzklājiet mazliet līdzekļa uz sāpošās vietas, tas sniegs atvieglojumu.

Tējas koka eļļa

Žurnāls Dental Health iesaka lietot tējas koka eļļu, lai stiprinātu mutes dobuma veselību.

Skalot mutes dobumu ar sāls ūdeni

Sāls un silta ūdens savienojums (labāk, ja tā ir jūras sāls) var atvieglot dažas zobu sāpju formas. Recepte ir pavisam vienkārša: izšķīdiniet tējkaroti sāls glāzē silta ūdens un 30 sekundes skalojiet mutes dobumu. Protams, šo šķīdumu nenorijiet!

Citrons

Šim citrusauglim piemīt pretbakteriālas īpašības, kas ir ļoti daudzpusīgas. Vienkārši sakošļājiet citrona šķēlīti, lai izvairītos no baktērijām.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt