Mēs nenogurstam no citiem cilvēkiem, mēs nogurstam no savas attieksmes pret viņiem
Noderīgi

Mēs nenogurstam no citiem cilvēkiem, mēs nogurstam no savas attieksmes pret viņiem

Tas ir loģiski. Negatīva attieksme saindē. Neizteikti vai nepatiesi izteikti vārdi mēdz uzkrāties, ja mēs ar tiem neko nepasākam. Skaudība saindē dzīvi visvairāk, un tieši mums pašiem, atņem mieru, piespiež iegūt to, kas palielam mums nemaz nav vajadzīgs. Pat ja iegūstam to, kā dēļ esam skauduši, diezin vai par to priecāsimies.

Negatīva attieksme saindē

Naids mūs grauj no iekšienes un liek novecot priekšlaicīgi. Tāpēc, ka kolīdz mūsos iemājo šī emocija, asinsvadi un acu zīlītes momentā sašaurinās, sirds pukstus var sajust kaut kur vairogdziedzera rajonā, pulss paātrinās, asinsspiediens paaugstinās, pieaug infarkta un insulta risks. Cik ir sanācis papētīt slimnieku vēstures, kuri pārdzīvojuši infarktus un insultus, un pēc tam spējuši atjaunot savu veselību, visiem pirms tam ir bijuši spēcīgi aizvainojumi, kurus izraisījuši tuvi cilvēki, un kuri izraisījuši nekontrolējamas naida lēkmes.

Bet ar prātu, ar smadzenēm labāk nejokot. Jo tas ir mūsu ķermeņa vadības centrs. Naida pilniem un ļaunatminīgiem cilvēkiem cieš loģiskā domāšana, atmiņa, zūd spēja koncentrēties, spriest un plānot. Arī ar mērķu nospraušanu un rezultātu sasniegšanu ir nopietnas problēmas. Tāpēc, ja atrodat sevī kādu no augšminētajām problēmām, padomājiet par to, vai neturat uz kādu ļaunu prātu un pēc iespējas ātrāk cenšaties atbrīvoties no šī stāvokļa, iemācieties atpazīt negatīvās emocijas. Ticiet, bez tām jums būs daudz mierīgāka un vieglāka dzīve. Aizvainojums – vēl viens paņēmiens, kā sabojāt sev dzīvi. Psiholoģijā ir pieņemts uzskatīt, ka aizvainojums rodas kā atbildes reakcija cerētajam bet nesaņemtajam. Un rodas tas tieši pret tuvākajiem cilvēkiem, no kuriem mēs kaut ko gaidām, bet nesaņemam. Tas var būt gan kaut kas taustāms un materiāls, gan rīcība, gan emocija, kas attiecas uz jums. Tas nozīmē, ka esam izdomājuši kā otram ir jārīkojas, bet esam aizmirsuši viņu par to informēt. Aizvainojums parasti nerodas attiecībā pret nepazīstamiem vai mazpazīstamiem cilvēkiem. Mēs neko no viņiem negaidām, tātad neprogrammējam viņu uzvedību attiecībā pret mums.

Uztraukums un nemiers arī ir ļoti izplatītas emocijas mūsdienās ikkatra sīkuma dēļ. Arī tam par iemeslu ir mūsu domas… Kaut ko redzējām pa televizoru… Par kaut ko nav pietiekamas informācijas… Kaut kas jau ir bijis iepriekš, ir bijusi kaut kāda pieredze, un ir bailes, ka tas atkārtosies. Iemeslu var būt tūkstošiem. Un rezultāts vienmēr ir miera zaudēšana. Un tātad – negatīvas emocijas. Tātad - kārtējā nervu pārslodze. Tātad – nežēlīgs nogurums… Un no tā jūs nespēsiet atkopties pat dārgā kūrortā vai fitnesa zālē. Nepalīdzēs arī daudz kas no tā, ko pieņemts uzskatīt par panaceju. No šī noguruma atbrīvosieties tikai tad, kad atpazīsiet šīs emocijas un sapratīsiet kā atrast pareizo ceļu ārā no negatīvisma purva.

LAI IZDODAS!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt