Pieci iemesli, kuru dēļ jums vajadzētu samazināt sāls patēriņu
Veselība

Pieci iemesli, kuru dēļ jums vajadzētu samazināt sāls patēriņu

Sāls ir katra ēdiena svarīga elements. Cilvēka ķermenis satur nātriju, jo tas ir pamata elements, lai notiktu muskuļu saraušanās, un tiktu nodrošināts mitruma un elektrolītu balanss. Bet jums jāzina, ka pārāk daudz sāls un pārāk daudz cukura jūsu organismā nodara tikai ļaunu.
Šis raksts var jums noderēt, lai labāk izprastu sāls iedarbību uz cilvēka organismu. Šeit aplūkosim piecus galvenos iemeslus, kādēļ vajadzētu ierobežot sāls patēriņu. Tātad, aplūkosim tos tuvāk:

Pieci galvenie iemesli, lai ierobežotu sāls patēriņu:

Sirds slimības:

Pēc Vispasaules veselības aizsardzības organizācijas datiem, cilvēkam vajadzētu patērēt 5 g vai 2300 miligramus nātrija dienā. Ja regulāri nātriju lietojat vairāk, tas var nodarīt nopietnu ļaunumu jūsu veselībai. Pēc dažu pētnieku domām, pārāk daudz sāls var izraisīt sirds – asinsvadu problēmas, kas ietver sevī nervu bloķēšanu, insultu, sirds lēkmi, bet kritiskos gadījumos arī nāvi. Sāls pārmērīga lietošana paaugstina nātrija līmeni, kas bojā trauslo asinsrites balansu un izraisa sirds slimības.

Kaitīgi smadzeņu darbībai:

Daži pētījumi ir konstatējuši, ka pārāk daudz sāls organismā var izraisīt hipertoniju un sirds – asinsvadu slimības. Pārāk daudz nātrija var paaugstināt asins spiedienu, kas var iespaidot smadzeņu darbību, izraisīt stipras galvas sāpes, bet dažreiz pat galvas reiboņus un vemšanu.
Cilvēka smadzenes darbojas kā centrālais procesors un pārāk liels nātrija daudzums var izraisīt asinsrites disbalansu, īpaši cilvēkiem gados.

Tūskas problēmas:

Runā, ka tūska ir bīstama situācija, kas iespaido rokas, kājas un ceļgalus. Tūskas gadījumā ķermeņa audi saņem pārāk daudz ūdeņaina šķidruma, tie uzpampst un iekaist. Cilvēki, kuri pārāk daudz lieto sāli, biežāk cieš no tūskas. Pārāk daudz sāls organismā var ietekmēt arī kaulu veselību.

Kaitīgi jūsu ādai:

Vesela un mirdzoša āda – katras sievietes un vīrieša sapnis. Bet kad cilvēks uzņem pārāk daudz sāls, organisms cenšas šo daudzumu izšķīdināt. Pārāk daudz nātrija izsauc ķermeņa atūdeņošanos, vēders uzpūšanos, tūsku, padarīt jūsu ādu sausu un raupju, kas noved pie agras grumbiņu un pleķu parādīšanās uz ādas.

Paaugstina asinsspiedienu:

Pārāk liels nātrija daudzums var novest pie asins spiediena disbalansa organismā. Tas var izraisīt saspringumu asins vados, kas var paātrināt asins pieplūdi sirdij, tai kļūst sarežģītāk pumpēt asinis, jo asinsvadu sieniņas kļūst biezas, tātad paaugstinās asins spiediens.
Pārāk liels sāls daudzums ir kā inde cilvēkiem ar paaugstinātu asins spiedienu, jo tas var novest pie sirds lēkmes, un pat letālām sekām. Tāpēc ārsti iesaka samazināt sāls patēriņu ikdienas ēdienkartē.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt