Pieci aromāti, kuri spējīgi dziedēt. Zinātniski pierādīts!
Veselība

Pieci aromāti, kuri spējīgi dziedēt. Zinātniski pierādīts!

KANĒLIS

Ja jums ir grūti savākties un koncentrēties, šo problēmu palīdzēs atrisināt kanēlis. Īpaši noderīgi tas ir autovadītājiem, kur pēc kanēļa smaržas ieelpošanas nomierinās un ir spējīgi labāk koncentrēties. Kanēļa aromāta iespaidā, cilvēkiem uzlabojās reakcijas ātrums un motorika. Pēc zinātnieku domām, nākotnē šie novērojumi palīdzēs Alcheimera slimības novēršanā. Bez tā, ka kanēlis ir tonizējošs līdzeklis, tas ir zināms arī ar savām antibakteriālajām un pretiekaisuma īpašībām. Piemēram, kanēļa aromāts noņem galvassāpes, kuras radušās saaukstēšanās rezultātā, kā arī atvieglo saaukstēšanās simptomus.

LAVANDA

Visiem zināms, ka lavanda palīdz novērst nemieru, bezmiegu un depresiju. Bet ne visiem ir zināms, ka lavandas eļļa palīdz matu augšanai. Zinātnieki no “The Natural Medicines Comprehensive Database” pētījumu centra apgalvo, ka lavanda ir efektīva gadījumos, kad cilvēki zaudē matus nelielā konkrētā ķermeņa daļā, piemēram, pakauša rajonā.
Pateicoties lavandas vieglajam apreibinošajam efektam, to var pielietot atsāpināšanas gadījumos. Par to vēstījuši Isfahānas medicīnas universitātes pētnieki. Viņi izmēģinājuši mazināt sāpes bērniem pēc tonsilektomijas (mandeļu izraušanas). Rezultātā bērni, kuri regulāri ieelpojuši lavandas aromātu, sāpes jutuši mazāk, kā tie kuri lavandu neieelpoja. Vēl lavandas eļļa spēj sadziedēt brūces. Ja to sajauc ar jodu, brūce savelkas daudz ātrāk. Par to ziņojuši turku zinātnieki izdevumā “Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine”.

Avots: mirkrasoty.life

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt