Piecas brīdinošas pazīmes – jūsu sirds nestrādā kā nākas
Veselība

Piecas brīdinošas pazīmes – jūsu sirds nestrādā kā nākas

Tūkstošiem cilvēku katru gadu mirst no sirds slimībām vai sirds lēkmes. Slimību profilakses un kontroles centrs ir atzinis, ka apmēram 610 000 cilvēku ASV mirst no sirds slimībām. Varat iedomāties, kāds šis cipars ir visas pasaules kontekstā!
Sirds slimības var parādīties gan vīriešiem, gan sievietēm jau agrīnā vecumā, ja tiem ir nepareizs dzīves veids. Un kā jau ikviena slimība, sirds problēmas izraisa rinda simptomu un iemeslu.
Vairums cilvēku ignorē šos brīdinājumus un tas izraisa vēl lielākas problēmas. Lai gan ir daudz iemeslu, kas ir atbildīgi par sirds lēkmi, jūsu ikdienas dzīve to var ietekmēt visvairāk.

Šajā rakstā pastāstīsim jums par dažiem agrīnajiem nepareizas sirds darbības signāliem:

Sāpes krūtīs un rokā:

Neparastas sāpes kreisajā rokā, saistītas ar sirdi ir brīdinošs signāls. Dažreiz vīrieši jūt sāpes tikai kreisajā rokā, bet sievietes arī elkonī un abās rokās.
Ja jūtat šādas regulāras sāpes, kas atbalsojas krūtīs caur roku, nekad neignorējiet tās. Dažreiz smadzenes mēdz sajaukt sāpju vietu, jo nervi mūsu ķermenī ir savstarpēji saistīti.

Regulārs klepus

Tas var norādīt uz problēmām ar sirdi vai plaušām. Ja jau kādu laiku klepojat, noteikti vēršaties pie ārsta.

Potīšu un locītavu uztūkums

Ja jūsu sirds pareizi pumpē asinis un strādā lieliski, tas neietekmē citas ķermeņa daļas. Bet ja jums ir kāda sirds – asinsvadu slimība, tad papildus šķidrums, kar ir jūsu organismā ietekmē nervus, kas atrodas kājās, kas izraisa pietūkumu.

Slikta apetīte un nelaba dūša

Cilvēki, kas cieš no sirds slimībām, saskaras arī ar apetītes trūkumu vai sliktu apetīti. Viņi izjutīs nelabumu un mazāku bada sajūtu, pat ja ēduši ļoti sen.
Tas ir tāpēc, ka aknas, kas atbild par gremošanu, ir ieskautas ar šķidrumu, kas ietekmē gremošanas sistēmu un pārtrauc visu procesu. Dažreiz varat izjust sāpes vēderā. Ja sajūtat šos simptomus, nekavējoties vēršaties pie ārsta.

Augsta trauksmes sajūta

Daudzi pētījumi parādījuši, ka cilvēki, kuriem ir paaugstināts trauksmes līmenis, cieš no agrīna miokarda infarkta. Pārlieku liels stress, pārslodze darbā, nepareizi ēšanas paradumi un daudzi citi faktori var paaugstināt trauksmes līmeni, kas ietekmē jūsu sirdi.
Paaugstināts stresa līmenis var novest pie paaugstināta asinsspiediena un paātrinātas sirds darbības, un tas var padarīt jūsu sirdi slimu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt