Paātrināta sirds darbība: seši maz zināmi iemesli
Veselība

Paātrināta sirds darbība: seši maz zināmi iemesli

Tevi uztrauc paātrināta sirds darbība un tu nevari saprast, kāpēc tā notiek? Jāņem vērā, ka iemesli var būt visdažādākie. Un ne vienmēr tos var ātri atklāt.

Ir milzums daudz faktoru, kas var cilvēkam izraisīt paātrinātu sirds darbību. Šodien pastāstīsim par galvenajiem šīs problēmas iemesliem. Tas palīdzēs labāk izprast situāciju un izvairīties no lieka satraukuma šajā sakarā.

Paātrināta sirds darbība – kas tas ir?

Pirms sākt uzskaitīt iemeslus, kas izraisa sirds darbības problēmu, jātiek skaidrībā ar to, kas tad īsti ir paātrināta sirds darbība. Šis simptoms sāk mums traucēt, kad mūsu sirds jūtas pārslogota un sāk sisties biežāk, nekā vajag.
Daži pacienti saka, ka viņu sirds tajā brīdī atgādina putnu, kas ieslodzīts krūtīs un ar izmisīgiem spārnu vēzieniem cenšas izlauzties brīvībā.

Paātrinātai sirds darbībai parasti raksturīgi arī šādi simptomi:

  • Galvas reiboņi
  • Slikta dūša
  • Panikas lēkmes
  • Sāpes kakla rajonā

Kas var kļūt par iemeslu paātrinātai sirds darbībai?

Ja esi ievērojis, ka tava sirds darbība kļuvusi nepierasta un ātra, nepieciešams uzmanīgi paanalizēt savu dzīves veidu. Parasti pat nelielas izmaiņas savā ikdienā būs pietiekamas, lai problēma izzustu pati no sevis.

Nervu spriedze

Viens no visbiežāk sastopamajiem tahikardijas iemesliem ir nervu spriedze. Tieši tāpēc ļoti svarīgi ir kontrolēt savas emocijas un prast regulēt savu emocionālo stāvokli, nepieļaut nervu pārslodzes un panikas lēkmes.
Lai gan šie iemesli izsauc paātrinātu sirds darbību, tie nerada nopietnus draudus veselībai. Vajag tikai darīt visu iespējamo, lai nomierinātos un pārvaldītu savas emocijas. Tad problēma izzudīs pati no sevis.
Lai pārvarētu krīzes momentu, jānoguļas uz muguras un jāsakoncentrē savas domas uz kaut ko mierīgu un pozitīvu.
Tas novērsīs domas no sirds pukstu skaitīšanas.
Pamazām tu jutīsi, ka sirds darbība atgriežas ierastajā ritmā.
Ja atrodies stresa situācijā, iesakām atturēties no kofeīna. Labāk kofeīnu saturošus dzērienus aizvietot ar kumelīšu vai piparmētru tēju.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt