Nāk rudens, sāk izkrist mati. Lūk, kā efektīvi cīnīties ar matu sezonālo izkrišanu.
Skaistums

Nāk rudens, sāk izkrist mati. Lūk, kā efektīvi cīnīties ar matu sezonālo izkrišanu.

Matu izkrišanas problēma var skart jebkura vecuma, dzimuma un statusa cilvēkus. Pie tam, matu izkrišana rada cilvēkam arī stresu un psiholoģisku diskomfortu. Iemesli matu izkrišanai var būt visdažādākie. Šodien aplūkosim tādu problēmu, kā matu sezonālā izkrišana. Ar rudens atnākšanu šī problēma kļūst īpaši aktuāla.
Pazīstamas sajūtas? Jūs mazgājat matus ar savu iecienīto šampūnu, vēlaties izskalot, izlaižat roku caur matiem, un sauja pilna ar tiem… Daudziem tas izraisa paniku. Tieši tad jūs sev vaicājat, vai tā jābūt un kāpēc tā notiek.

Iemesli var būt visdažādākie, lūk, galvenie:

  • stress,
  • strauja notievēšana,
  • imunitātes samazināšanās,
  • nepareizs uzturs,
  • hormonālas izmaiņas,
  • iedzimtība,
  • bērna piedzimšana, operācija, slimība,
  • kontracepcijas tablešu nomaiņa,
  • sezonāla matu izkrišana.

Pie sezonālās matu izkrišanas pakavēsimies mazliet sīkāk. Skarā ar strauju laika maiņu un sievišķā hormona estrogēna pazemināšanos rudens periodā, mati tiek novājināti un sāk izkrist.

Kā saprast, ka mati izkrīt vairāk nekā vajadzīgs.

“Vidēji cilvēkam dienā izkrīt apmēram 100 matu”, - saka doktors Roberts Leonards, medicīnas konsultants un matu transplantācijas klīnikas dibinātājs un galvenais ķirurgs.
Parasti Kaukāza iedzīvotāji dienā zaudē vidēji 100 matus, aziāti – apmēram 70, bet afrikāņi – apmēram 60 matus. Gaiši mati izkrīt vairāk kā tumšie.

Kā tikt galā ar matu sezonālo izkrišanu.

Ja novērojat sezonālo matu izkrišanu, jūs varat stiprināt tos ar šādiem paņēmieniem.

Dadžu eļļas maska

Šī maska dara brīnumus. Mazliet pasildiet to, tad uzklājiet uz problēmas skartajām vietām. Tad izlīdziniet pa visu galvas virsmu un iemasējiet galvas ādā. Tad ietiniet matus polietilēna plēvē un siltā lakatā vai dvielī. Pēc stundas izmazgājiet masku ar šampūna palīdzību.

Mezoterapija

Lai normalizētu matu izkrišanas līmeni, ārsti iesaka pielietot injekciju metodes – plazmas injekcijas kas bagātinātas ar trombocītiem, mezoterapiju un fizioterapiju.

Vitamīnu lietošana

Jūs varat uzlabot savu matu stāvokli, uzlabojot savu ēdienkarti. Ēdiet vairāk produktus, kas satur biotīnu – ābolus, tomātus, auzu pārslas, diedzētus graudaugus, pilngraudu produktus, riekstus, pākšaugus, sēnes, rīsus, spinātus, ziedkāpostus un biezpienu.

Tāpat matu augšanu veicina kofeīns, melatonīns, cinks, vitamīns A, selēns un vitamīns C. Tāpēc, ja aptiekā iegādājaties kādu vitamīnu kompleksu, skatieties, lai tajos būt kāds no augstāk minētajiem.
Ja mati izkrīt ļoti lielos daudzumos, noteikti vēršaties pie sava ģimenes ārsta, lai nozīmē jums analīzes.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt