Ko var un ko nevar ēst pirms gulētiešanas
Noderīgi

Ko var un ko nevar ēst pirms gulētiešanas

Vari ticēt, vari nē, bet ēdiens ko patērējam pirms miega spēj ietekmēt jūsu veselību un jūsu miegu. Piedāvājam jums apskatīt 5 labākos un sliktākos ēdienus pirmsmiega maltītei. Atceries ka nepietiekams miegs palielina apetīti, līdz ar to pieaug liekais svars.

Produkti, kurus labāk nepatērēt uzturā pirms miega

FastFood
Trekns ēdiens kā burgeri, čpsi un saldējums slikti ietekmē jūsu miegu. Viss tapēc, ka šis ēdiens kuņģī ilgi pārstrādājas. Organisms pie tā strādā visu nakti un nemaz neatpūšās.

Vīns
Daudziem patīk izdzert glāzi vīna, jo viņi ir pārliecināti ka glāze vīna veicinās iemigšanu. Bet patiesībā alkohols ir spēcīgs diurētiķis un nakts laikā jums bieži nāksies celties.

Šokolāde
Pirmkārt, ēdot šokolādi uz nakti, var neslikti uzēsties. Otrkārt, tas satur kofeīnu un teobromīnu. Tas uzbudina nervu sistēmu, paātrina sirdsdarbību un izraisa bezmiegu.

Vista
Vistas gaļa satur daudz olbaltumvielu, kas palēnina vielmaiņas procesu par 50%. Tādējādi organisms patērēs daudz spēku ēdiena pārstrādei, bet ne uz miegam.

Garšvielas
Neēdiet ēdienu kurā ir daudz garšvielu uz nakti. Tas izraisa kuņģa dedzināšanu, bet ar to miegs nebūs labs.

Produkti, kurus var lietot uzturā pirms miega

Tītars
Dodiet priekšroku ēdienam, kas satur daudz triptofāna. Neliels tītara gabals, ko apēdīsiet pusotru stundu pirms miega, palīdzēs jums ātrāk aizmigt.

Piens
Arī šis produkts ar zemu tauku saturu satur triptofānu. Tas padarīs jūsu miegu daudz mierīgāku.

Rīsi
Pēc tam kad būsiet apēduši rīsus, jūsu asinis pakāpeniski tiks bagātinātas ar glukozi. Tāpēc laiks, kas nepieciešams, lai izgulētos, samazināsies.

Ķirši
Ķirši sevī satur daudz melatonīns, tā ir viela, kas palīdz kontrolēt cilvēka bioritmu un tā uzlabo miega kvalitāti.

Mandeles
Šie rieksti satur daudz magnija. Magnijs veicina muskuļu atslābšanu un atvieglo aizmigšanu. Neliela sajuņa riekstu nenāks par ļaunu jūsu organismam.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt