Kā mūzika var ietekmēt mūsu veselību
Veselība

Kā mūzika var ietekmēt mūsu veselību

Jau ceturtajā gadu simtenī pirms mūsu ēras ārsti zināja par mūzikas nozīmību medicīnā. Ar mūzikas palīdzību pat cerēja apstādināt novecošanas procesu un pagarināt dzīvi. Ķīnā mūziku uzskatīja par lielisku līdzekli pret visām slimībām.

Kāpēc tad mūzika ir tik unikāla?

Par pamatu mūzikas ietekmes uz cilvēka veselību izpētei tika ņemti slavena 20. gadsimta biologa Deivida Deimera darbi. Viņš pētīja cilvēka šūnu svārstības. Sākumā viņš mērīja DNS svārstības, tad šīs neredzamās vibrācijas pārveidoja skaņās, un iznāca patīkama mūzika. Tam ir grūti noticēt, taču šūnas patiešām dzied. Vēl vairāk, šūnu dziesmas atšķiras cita no citas. Veselās šūnas dzied vienu dziesmu, slimās – citu, bet mirušās vienkārši rada troksni. Mūzikas terapija ir lielisks depresijas ārstēšanas līdzeklis. Pagaidām nekas labāks medicīnā nav izdomāts.

Mūzika daudziem cilvēkiem palīdz atbrīvoties no stresa, sliktas pašsajūtas un uzmācīgām domām. Ir pat īpašas kompozīcijas, kas spēj ietekmēt dažādas ķermeņa daļas.

Kā klausīties mūziku, lai tas būtu noderīgi mūsu veselībai?

Galvenais – būt pilnīgi atslābinātam, klausoties mūziku. Mūzika ir noderīga tikai tad, kad klausīsieties to relaksētā stāvoklī. Mūzika pilnībā aizpilda apziņu un padzen visas sliktās domas.

Protams, ar šo ārstēšanās veidu nevajag pārspīlēt. Lielākais vairums seansu nedrīkst pārsniegt dažas minūtes.

Galvenais noteikums mūzikas terapijā – tai ir jāpatīk. Ja melodija izraisa patīkamas sajūtas, tad tā noteikti nāks par labu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt