7 iemesli, kāpēc visu laiku jūties noguris
Veselība

7 iemesli, kāpēc visu laiku jūties noguris

Hronisks nogurums

Hroniskais noguruma sindroms, kļūst arvien aktuālāks un plaši izplatīts mūsu sabiedrībā. Hroniskais noguruma sindroms tiek definēts kā saslimšana ar paaugstinātu garīgu un ķermenisku nogurumu.

Simptomi

Pirmie slimības simptomi ir kakla sāpēs, temperatūra. Iespējami arī smagāki simptomi kā sāpīgs limfmezglu piepampums, nogurums, koncentrēšanās spēju samazināšanās un atmiņas traucējumi. Hroniskajam noguruma sindromam raksturīgi, ka šie simptomi saglabājas ilglaicīgi. Citi slimībai raksturīgi simptomi ir regulāras galvassāpes, muskulatūras vājums un sāpes, locītavu sāpes, miega traucējumi, kā blakusparādības iespējamas alerģijas, atsevišķu pārtikas produktu nepanesamība.

Miega apnoja

Miega apnoja ir elpošanas apstāšanās miegā elpceļu mehāniska nosprostojuma dēļ. Tie ir potenciāli letāli elpošanas traucējumi miegā.

Simptomi

Elpošanas apstāšanas brīdī asinīs sāk samazināties skābekļa daudzums. Ja šie procesi notiek katru nakti, ar gadiem paaugstinās asinsspiediens (sevišķi no rītiem), rodas problēmas ar sirdi un asinsvadiem. Elpošanas apstāšanas laikā smadzenes mēģina pamodināt cilvēku, lai viņš nenosmaktu. Pamostoties vienas nakts laikā no 50 līdz 540 reizēm, tiek izjaukta miega struktūra un arvien vairāk laika cilvēks pavada seklajā, nevis dziļajā miegā. Līdz ar to, viņam iztrūkst svarīgākie procesi, kas notiek tieši dziļajā miega, un tie būtu: spēja izgulēties un redzēt sapņus, jo dziļais miegs sniedz atpūtu. Ar laiku attīstās dienas miegainība: cilvēks sāk aizmigt pēc pusdienām, pie TV, lasot, kādā pasākumā, pie stūres, nonākot līdz pārmērīgajam miega badam.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt