Septiņi iemesli, kas liek jums novecot ātrāk, ja regulāri smēķējat
Veselība

Septiņi iemesli, kas liek jums novecot ātrāk, ja regulāri smēķējat

Cenšaties pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma!
Uz katras cigarešu paciņas ir brīdinoša uzlīme, kas norāda ka jau viena cigarete nodara neatgriezenisku ļaunumu jūsu veselībai. Pēc Slimību kontroles un profilakses centra datiem, jūs pakļaujat slimību riskam katru orgānu jūsu ķermenī, kad smēķējat.
Pirmās postošās smēķēšanas pazīmes “reģistrējas” jūsu ārējā izskatā.

Lūk, dažas pazīmes, kas liecina, ka smēķēšana atstāj neizdzēšamu iespaidu uz jūsu ārējo izskatu un liek novecot pirms laika:

Jums būs maisiņi un tumši loki zem acīm, pasliktināsies redze.

Kaitīgie cigarešu dūmi ietekmē kolagēna izstrādi organismā. Tādā veidā tiek paātrināts novecošanas process, ātrāk veidojas krunciņas un grumbas.

Jūsu āda atūdeņosies, jo tai pietrūks kolagēna.

Tas tad arī novedīs pie tumšajiem lokiem un maisiņiem zem acīm, un jūs neizskatīsieties pozitīvi un pievilcīgi.

Zobi kļūs dzelteni un mute nepatīkami smakos.

Smēķēšana var radīt problēmas ar zobiem. Nikotīns var izraisīt zobu dzeltēšanu un, iespējams, jūs jau esat redzējis izmaiņas mutē, kad smaidāt. Jūs sajutīsiet nepatīkamu smaku no mutes un ievērosiet, ka mute ož pēc pelnu trauka. Tas tā notiek tāpēc, ka smēķēšana sausina mutes dobumu.

Jums attīstās psoriāze.

Psoriāze ir autoimūna saslimšana, ko var saasināt smēķēšana. Lai gan šis hroniskais ādas stāvolis nav bīstams dzīvībai, sarkanie, niezošie pleķi ir ļoti nepatīkami un kaitinoši. Tas atstāj iespaidu uz ārējo izskatu, jo pleķaina āda neizskatās diez ko glīti.
Speciālisti apgalvo, ka nikotīns izmaina organisma imūnās sistēmas funkcijas, kas, savukārt, iespaido ādas šūnu augšanu. Tāpat nikotīns izraisa šūnu bojāšanos, kas tikai pasliktina tās kopējo stāvokli.

Āda būs blāva.

Jūsu āda sāka izskatīties daudz blāvāka un sausāka, tāpēc izskatīsieties vecāks par saviem gadiem. Tas tā notiek tāpēc, ka nikotīns palēnina skābekļa un barības vielu cirkulāciju jūsu sistēmā. Tāpēc ādas šūnas nespēj darīt to, kas tām būt jādara. Nelīdzēs nekādi ādu kopjošie krēmi, ja vispirms neatmetīsiet smēķēšanu.

Jums būs vecuma plankumi.

Vecuma plankumi ir melni, brūni vai pelēki ādas plankumi, kas parasti attīstās ar vecumu vai saules ietekmē. Bet smēķētājus šis stāvoklis var piemeklēt daudz ātrāk, jo organismam netiek pievadīts pietiekams daudzums barības vielu.

Jūsu nagi kļūs dzelteni.

Ir divi paņēmieni, ar kuru “palīdzību” smēķēšana padara jūsu nagus dzeltenus. Pirmkārt, kad turat cigareti rokā, jūsu nagi saskaras ar darvu un nikotīnu. Otrkārt, ķīmiskās vielas, kas atrodas tabakā, var bloķēt skābekļa piekļuvi, kam būtu jāpiekļūst jūsu roku un kāju pirkstiem.
Jūs varat mēģināt labot šo stāvokli, regulāri mērcējot pirkstus citronu sulā. Tomēr jūsu pirksti tāpat nebūs pietiekami veseli, ja turpināsiet smēķēt. Arī veseli nagi ataugs lēnāk.

Jūsu mati būs nedzīvi, nosirmos un izkritīs pirms laika.

Nikotīns bojā matu folikulas, tieši tāpat kā jūsu ādu. Rezultātā jūsu mati kļūs nedzīvi, tie nosirmos un izkritīs. Jūs izskatīsieties krietni vecāks par saviem gadiem.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt