Septiņas izmaiņas, ko pamanīsiet savā organismā, ja katru dienu apēdīsiet vienu kivi
Veselība

Septiņas izmaiņas, ko pamanīsiet savā organismā, ja katru dienu apēdīsiet vienu kivi

Novērtējiet šo augli!
Kivi ir nelieli aromātiski augļi ar milzums vērtīgajām īpašībām. Zaļais augļa mīkstums satur vitamīnus C, K, E, kāliju u.c. vitamīnus. Arī pūkainā miziņa ir ēdama, lai gan lielais vairums cilvēku to pirms apēšanas nomizo.
Kivi vēsturiskā dzimtene ir Ķīna, bet tagad kivi plantācijas atrodas daudzās valstīs. Tos audzē Francijā, Itālijā, Čīlē, Amerikā un Japānā.
Sākotnēji augli pazina kā Ķīnas ērkšķogu, taču tad nodēvēja par godu Jaunzēlandes nacionālajam putnam – kivi, jo daudziem tas atgādināja šo amizanto putniņu.

Lūk, septiņas kivi noderīgās īpašības:

Palīdz astmas gadījumā

Augstais C vitamīna sastāvs un antioksidanti padara kivi par lielisku līdzekli pret astmu. Pētījums, kas tika veikts 2000. gadā, pierādīja, ka regulāra šī augļa lietošana svaigā veidā uzlabo plaušu funkcijas. Bērniem kivi palīdz pret sēcošu elpu.

Palīdz gremošanas sistēmai

Kivi, kas apēsts pēc pusdienām, labvēlīgi ietekmē kuņģa – zarnu traktu. Daudzi cilvēki ēd kivi, lai mazinātu dedzināšanas sajūtu. Kivi palīdz arī pret smaguma sajūtu vēderā un pastiprinātu atraugu veidošanos.

Stiprina imunitāti

Kivi satur daudz vitamīna C, tāpēc gada aukstajā laikā un tad, kad apkārt klejo vīrusi, iesaka ēst 1 – 2 kivi dienā, lai paaugstinātu imunitāti un aizsargātu organismu no slimību izraisošu mikroorganismu iekļūšanas tajā. Bez tam, askorbīnskābe piedalās organisma apmaiņas procesos, aizsargā šūnas no iespējamiem bojājumiem, brīvo radikālu nelabvēlīgās ietekmes un aizkavē priekšlaicīgas novecošanās procesus.

Pazemina slimību risku

Pateicoties beta - karotīna un askorbīnskābes augstajai koncentrācijai kivi sastāvā, auglis veic efektīvu audzēju aizkavēšanas profilaksi. Bez tam, šajā auglī ir sastopams rets vitamīnu B6 un B9 savienojums, kas palīdz organismam uzsūkt vērtīgās vielas un saglabāt to pretvēža īpašības.

Normalizē spiedienu

Kivi diezgan lielos daudzumos satur kāliju. Šis mikroelements ir nepieciešams, ja runa ir par normālu sirds darbību, asinsvadu sieniņu stiprināšanu un arteriālā spiediena regulēšanu. Bez tam, kivi izvada no organisma lieko šķidrumu, tā novēršot tūskas rašanos.

Aizsargā no trombu veidošanās

Kivi satur daudz dzelzs, kas nepieciešama asinsradei un hemoglobīna regulēšanai asinīs. Ārsti iesaka ēst šo augli cilvēkiem, kuri cieš no anēmijas vai pārcietuši ievērojamu asins zaudējumu.
Bez tam, kivi satur unikālu elementu – aktinidīnu, kas regulē olbaltumvielu apmaiņas procesus, kā arī normalizē asins recēšanu. Auglis palīdz novērst trombu veidošanos, aktīvi šķeļot taukus, kuri var aizdambēt un bloķēt artērijas.

Aizsargā no redzes zaudēšanas

Makulas distrofija ir izplatīts nosaukums slimību grupai, kurā ir skarta tīklene un traucēta centrālā redze. Pēc zinātnieku veiktajiem pētījumiem, pietiek apēst trīs kivi dienā, lai samazinātu šīs slimības risku par 36%.

Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka jāievēro mērenība. Kivi neiesaka cilvēkiem, kuriem ir kuņģa čūla, paaugstināts kuņģa skābes daudzums un alerģijas.
Lielā askorbīnskābes sastāva dēļ, kivi var izraisīt diezgan spēcīgu alerģisku reakciju, īpaši jau cilvēkiem, kam ir nosliece uz to.
Bet ja plānosiet savu ēdienkarti gudri, tad kivi ne tikai sniegs baudas sajūtu labās garšas dēļ, bet arī izrādīsies ļoti noderīgs jūsu veselībai.

AVOTS: lifter.world

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt