Pieci vingrinājumi kaklam, lai atbrīvotos no tā saspringuma un smaguma sajūtas
Veselība

Pieci vingrinājumi kaklam, lai atbrīvotos no tā saspringuma un smaguma sajūtas

Sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids atstāj sliktu iespaidu uz mūsu mugurkaulu un kakla muskuļiem. Par laimi, šo situāciju vienmēr var labot, kamēr stāvoklis nav kļuvis pavisam bēdīgs. Šie pieci vingrinājumi domāti, lai atslābinātu saspringtos kakla muskuļus un visi kopā aizņem apmēram 4 – 5 minūtes dienā. Ja tos izpildīsiet regulāri (labāk no rītiem), tas nodrošinās kakla muskuļu un muguras augšējās daļas atslābināšanos, kas veicinās labāku asins pieplūdi galvai un pasargās jūs no kakla osteohondrozes.

Vingrinājums nr.1

Apsēžaties taisni, iztaisnojiet muguru, kājas noliekat uz grīdas, rokas uz gurniem. Kaklu turat taisni, pakausi paceļat mazliet uz augšu, zodu pavirziet mazliet uz leju, nepiespiežot pie krūtīm. Atslābiniet plecus un nolaidiet tos uz leju. Sajūtiet stiepšanās sajūtu kakla rajonā.

Vingrinājums nr.2

Apsēžaties taisni, iztaisnojiet plecus un atslābiniet rokas. Kaklu turiet taisni, skatiens uz priekšu. Lēni pagriežat galvu pa kreisi. Neilgi paliekt šajā pozīcijā. Tad lēnām atgriežaties sākuma pozīcijā. To pašu izpildiet pa labi. Izpildiet šo vingrinājumu 12 reizes uz katru pusi.

Vingrinājums nr. 3

Sēžot taisni uz krēsla, lēnām noliecat zodu un piespiežat to kaklam. Muguru un kaklu turat taisni. Neilgi paliekat šajā stāvoklī. Tad atgriežaties sākuma stāvoklī un noliecat zodu kopā ar kaklu, cenšaties piespiest to pie krūtīm. Paliekat šajā stāvoklī uz dažām sekundēm un atgriežaties sākuma stāvoklī. Atkārtojiet šos divus stiepšanās veidus 12 reizes pēc kārtas.

Vingrinājums nr.4

Sēžot uz krēsla, iztaisnojiet plecus un atslābiniet rokas. Kaklu turat taisni, skats uz priekšu. Lēnām lieciet galvu atpakaļ, zodu celiet uz augšu pret griestiem. Neilgi palieciet šajā stāvoklī, tad atgriežaties sākuma stāvoklī. Atkārtojiet šo vingrinājumu 12 reizes.

Vingrinājums nr.5

Ar galvu izpildiet apļveida kustības katrā virzienā. Apļveida kustībām jābūt vienmērīgām, ar maksimālu amplitūdu, bet bez liekas piepūles. Izpildiet 6 apļus uz katru pusi.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt