5 visbiežāk ignorētās sāpes mugurā un kā tās ārstēt
Veselība

5 visbiežāk ignorētās sāpes mugurā un kā tās ārstēt

Noteikti pievērsiet tam uzmanību! Mugura nodrošina neskaitāmas dzīvībai nozīmīgas funkcijas: kustība, atbalsts, noteiktu šūnu aizsardzība, kā arī ķermeņa svara atbalstam, kad mēs stāvam.
Ļoti daudzi cilvēki cieš no sāpēm jostas vietā, mugurkaulā un muguras muskuļos.

Lūk, vairāki sāpju iemesli:

Muskuļu saspringums

Smagu priekšmetu cilāšana vai arī neērtas, asas kustības var izsaukt muguras muskuļu saspringumu un savilkumu. Nemitīgs muguras muskuļu saspringums var izraisīt sāpes mugurā.

Osteoartrīts

Osteoartrīts var izraisīt sāpes mugurā. Reizēm osteoartrīts mugurā var izraisīt mugurkaula kanāla sašaurinājumu – spinālā kanāla stenoze. Tādi traucējumi kā reaktīvs artrīts var radīt sāpes mugurā, kuras visvairāk traucē tieši no rītiem. Parasti tas notiek cilvēkiem vecumā no 20 līdz 30 gadiem.

Starpskriemeļu disku trūce

Reizēm mīkstais, želejai līdzīgais materiāls, kas atrodas muguras diska centrā, izdalās un nospiež nervu. Taču šāda diagnoze ne vienmēr rada sāpes, jo ir cilvēki, kas sadzīvo ar šo problēmu, bet nekad nesūdzas par sāpēm.

Skeleta uzbūves nobīdes no normas

Ja jūsu mugura ir līka vai atrodas ārprātīgā stāvoklī, tas var radīt muguras sāpes. Mugurkaula skoliozes gadījumā tas var nobīdīties uz sāniem, kas var radīt sāpes. Operācija, kas palīdzētu risināt šo problēmu, var atstāt mūžīgas sāpes visas jūsu dzīves garumā, taču bez operācijas var rasties spiediens uz plaušām un sirdi.

Osteoporoze

Kad jūsu kauli kļūs pārāk trausli, var notikt trakākais – lūst mugurkauls.

Dabīgi veidi, kā ārstēt sāpes mugurā un jostas vietā:

Siltums un staipīšanās

Siltums atvieglo sāpes, atslābina muskuļus un veicina asinsriti. Pamēģiniet pēc siltuma terapijas mazliet pastaipīties, šādā veidā atslābinot muskuļus ap mugurkaulu. Nav ieteicams 48 stundas pēc asas traumas izmantot siltuma terapijas.

Izvairieties no kaitīgām darbībām

Mēs katru dienu izpildām ikdienišķas darbības, kuras var kaitēt mūsu mugurkaulam. Izvairieties no lāpstas izmantošanas, jo tā pieprasa ķermeņa augšdaļas saliektu stāvokli.

Masāža

Ir svarīgi no muskuļiem izvadīt toksīnus, šādi panākot, ka tie daudz efektīvāk strādā. Maiga muguras masāža uzlabo asinsriti, atver asinsvadus, atslābina nervus un muskuļus, kā arī samazina sāpes.

Pareiza stāja

Praktizējiet pareizu stāju gan sēdus, gan stāvot. Ja jūs sēžat, centieties nesēdēt ar līku muguru. Tas var radīt ļoti lielu slodzi uz jūsu muguras muskuļiem, saitēm un diskiem, šādi radot sāpes un kavējot sadzīšanas procesus.

Turpiniet kustēties

Pārāk daudz atpūtas var pasliktināt sāpes mugurā, tādēļ turpiniet kustēties un aktivizēt muskuļus ik pēc 15 – 30 minūtēm. Ja jums ir sēdošs darbs, ieteicams laiku pa laikam doties pastaigāties vai vismaz pastaigāt pa biroju.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt