Pieci produkti kas atbrīvos no aizcietējuma efektīvāk par jebkurām zālēm!
Veselība

Pieci produkti kas atbrīvos no aizcietējuma efektīvāk par jebkurām zālēm!

Gan jau ikviens no mums savu reizi ir izjutis šo nepatīkamo aizcietējuma sajūtu, un ar gadiem šī nepatīkamā un sāpīgā procesa parādīšanās mūsu dzīvē, diemžēl, tikai pieaug. Medikamenti pret aizcietējumu bieži vien izraisa diskomforta sajūtu un mēs varam justies patiešām slikti. Par laimi, ir daudz produktu, kurus apēdot, varam sajust pozitīvu iedarbību savai gremošanas sistēmai.
Aplūkosim produktu sarakstu, kas palīdzēs mums atbrīvoties no aizcietējumiem labāk par jebkuru medikamentu.

Žāvētas melnās plūmes

Žāvētas melnās plūmes, ir plaši pazīstamas ar savām vēderu mīkstinošajām īpašībām. Pateicoties augstajam šķiedrvielu saturam, tās palīdz zarnu darbībai, jo paaugstina ūdens daudzumu fēcēs. Melnās plūmes satur fenola savienojumus un cukura spirtu – sorbītu, kas uzlabo zarnu trakta darbību.

Pilngraudu maize un makaroni

Visi pilngraudu produkti ir lieliska tradicionāli pierasto šķirņu alternatīva. Tie satur neaizvietojamās šķiedrvielas, kas palīdz vēdera izejai.
Ja taisāties uz veikalu pēc maizes, pērkat pilngraudu maizīti. Un ja tās sastāvā vēl ir arī rieksti un sēklas – efekts būs divkāršs! Rudzu maize ir īpaši ieteicama. Divas šķēlītes dienā ir 15% no ieteicamās dienas devas. Šie maizes un makaronu veidi darbojas daudz labāk par zālēm un arī palīdz atvieglot simptomus.

Avenes un kazenes

Abas šīs ogas satur daudz ūdens un šķiedrvielu, tāpēc tās lieliski palīdz aizcietējuma gadījumā. Pateicoties augstajam vitamīna C un kalcija saturam, tās ir ļoti vērtīgas. Tās nevajadzētu lietot katru dienu pārmērīgos daudzumos, jo satur daudz cukura, bet mazliet kopā ar jogurtu, pie putras un sacepumos.

Bumbieri un āboli

Āboli satur pektīnu, kas palīdz palielināt ūdens daudzumu fēcēs, padarot tās mīkstākas un smagākas, pateicoties izmantotajām taukskābēm. Bumbieri satur fruktozi, kas uzlabo zarnu trakta darbību, un sorbītu, kas arī darbojas kā vēdera izejas mīkstinātājs.

Pākšaugi

Pākšaugi ir produktu grupa, kas sastāv no lēcām, zirņiem un pupām. Tie ir piepildīti ar šķiedrvielām. Viena tase vārītu pupiņu satur apmēram 80% ieteicamās dienas devas. Un tās ir arī ļoti lētas!
Pākšaugi satur dažādu šķiedrvielu maisījumu – šķīstošās un nešķīstošās. Tās palīdz mīkstināt vēdera izeju un novērst aizcietējumus. Ja jums ne pārāk garšo pupas un zirņi, “paslēpiet” tos zupās, salātos un sautējumos!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt