Aizvien vairāk pasaules klases modeles atklāti paziņo par to, ka viņām ir celulīts. Pie tam, viņas nemaz nekautrējas no sava ķermeņa un nēsā bikini. Jaunais zvaigžņu sauklis ir: “pienācis laiks rūpēties par veselību un turēt cieņā dabisko skaistumu. No fotošopa ir jāatsakās, lai cilvēki neuztrauktos par nesasniedzamiem rezultātiem.” Tā vai citādi celulīts ir apmēram 80% sieviešu. Līdz 1973. gadam neviens par to neuztraucās, bet pateicoties reklāmām tā kļuva par sieviešu problēmu nr.1. Ir pagājuši gadi, bet daiļā dzimuma pārstāves joprojām lieto krēmus un notic tukšiem solījumiem, tādiem kā “uzreiz un nesāpīgi atbrīvos no celulīta”. Pastāstīsim jums, kāpēc brīnumlīdzekļi nestrādā, kāpēc ir nepieciešams veselīgs dzīvesveids un jāmīl savs ķermenis.
Iesākumā noskaidrosim, kas tad ir celulīts. Celulīts ir izmaiņas zemādas tauku slānī un tas var izraisīt asins un limfas atteci no šūnām. Vairums mediķu neuzskata to par slimību.
Celulīts kā fenomens ir pētīts ļoti virspusēji, bet tā rašanās iemeslus tomēr izceļ. Pēdējie zinātnieku pētījumi ir parādījuši saistību starp celulītu un hormonu estrogēns, kura daudzums organismā pieaug līdz ar dzimumnobriešanu. Un tas nozīmē, ka celulīts sievietēm ir absolūti dabiska parādība. Ja tas jums sāk traucēt, risinājums ir pareizs uzturs un nodarbošanās ar sportu. Bet par to mazliet vēlāk.
Ārsti, kuriem nav nekāda sakara ar naudas pelnīšanu ar pretcelulīta produktiem, runā par to, ka krēmi nespēj iedarboties uz šūnām. Tie nespēj atbrīvot aizdambētos kanālus. Daži preparāti var nomaskēt problēmu, stiprinot citus ādas slāņus un savelkot tos. Bet tas ir tikai īslaicīgs un kosmētisks efekts. Un arī tikai tad, ja to sastāvā ir pietiekami aktīvo sastāvdaļu.
Arī tabletes nestrādā. Preparāti samazina tūsku, bet nedarbojas uz kolagēnajiem blokiem. Lietot tos nav jēgas.
Ja cilvēks tievē, celulīts izzūd – tas ir tikai mīts. Celulīta kanālu aizdambēšanās notiek uz hormonālā fona izmaiņām un ūdens – sāls balansa traucējumiem. Tāpēc liekai svars te nespēlē nekādu lomu.
Liopsakcija atbrīvos no liekajiem kilogramiem. Bet tā nelikvidēs celulītu, jo neizmainīs ādas uzbūvi. Jūs tikai atbrīvosieties no taukiem, bet “apelsīna miza” paliks.
Tas var parādīties arī pusaudzim pubertātes vecumā, sievietei bērniņa gaidībās un menopauzes laikā. Statistika apgalvo , ka celulīts visbiežāk parādās hormonālo uzliesmojumu laikā. Šajos periodos īpaši rūpīgi jārūpējas par savu veselību.
Pirmkārt, iekļaujiet savā ikdienā fizisko slodzi. Vislabāk noderēs dejas, peldēšana, slēpošana, volejbols. Arī ēst jāsāk pareizi – jāizslēdz no ēdienkartes produkti, kas satur konservantus un aromatizētājus. Jālieto mazāk sāls, kas aiztur organismā lieko šķidrumu. Jāaizmirst par ātri pārstrādājamiem ogļhidrātiem, tāpēc jāatsakās no cukura un konditorejas izstrādājumiem. Aizstājiet trekno gaļu ar vārītu vistas fileju. Produktus tvaicējiet, vāriet, cepiet cepeškrāsnī, bet ne uz pannas lielā tauku daudzumā. Augļi un dārzeņi tagad ir jūsu labākie draugi. Un protams, ūdens – vismaz divi litri dienā.
Tādas slavenības kā Kima Kardašjana, Dženifera Lopesa un Skārleta Johansone arī sadzīvo ar celulītu. Viņas iesaka aktīvu dzīvesveidu un mīlēt savu ķermeni neskatoties ne uz kādām izdomātām problēmām. Neviens nav perfekts! Iesakām jums vairāk rūpēties par savu veselību un cienīt sevi. Jāsāk tikai sevi mīlēt, tad arī apkārtējie jūs uztvers īpaši. Mazāk domājiet par problēmu, un katrā brīvā brīdī veiciet dažus pietupienus – tā uzlabosiet limfas atteci un savas pēcpuses formu. Un glīts dibens taču piesaista uzmanību! Lai veicas!