Griķu nenovērtējamā vērtība
Noderīgi

Griķu nenovērtējamā vērtība

Mūsdienu aizraušanās ar veselīgu dzīvesveidu, tajā skaitā ar pareizu uzturu, ir radījusi pastiprinātu interesi par griķiem. To vērtīgās īpašības ir zinātniski pētītas. Griķu putra uzturā pēc dietologu domām ir garšīgs,veselīgs un nekaitīgs notievēšanas veids.Tajos ir mazāk ogļhidrātu nekā citos graudaugos, un vēl griķi satur veselu vitamīnu un makroelementu kompleksu, kas nepieciešami cilvēka organisma normālai un pilnvērtīgai funkcionēšanai.

Griķos ir pilns B grupas vitamīnu komplekss, ir PP, P, rutīns, kā arī ļoti vērtīgas minerālvielas: mangāns, jods, cinks, fosfors, kalcijs, dzelzs, skābeņskābe. Dabiski, griķu monodiēta ir samērā nekaitīga veselam organismam. Griķu putraimi ilgi sagremojas, tāpēc rada ilgstošu sāta sajūtu.

Augsto griķu kaloritāti (300 kkal uz 100 g) var izskaidrot ar to, ka tie pieder salikto ogļhidrātu grupai, tieši šis fakts pamato ilgstošo šķelšanās procesu.

Griķu diētu iesaka ne tikai notievēšanai, bet arī organisma attīrīšanai. putraimus var izmantot arī organisma detoksikācijai pēc saindēšanās. Tie pazeminās arī holesterīna līmeni asinīs, nostiprinās asinsvadus, palīdzēs osteoartrīta gadījumā. Un tas ne tuvu nav viss griķu vērtīgo īpašību saraksts.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt