7 izmaiņas organismā, kas liecina, ka jūs novecojat
Veselība

7 izmaiņas organismā, kas liecina, ka jūs novecojat

Katrs cilvēks savā sirdī sapņo par mūžīgo jaunību. Mēs pamanām tikai dazas novecošanas pazīmes, bet kas patiesībā notiek ar organismu? Noskaidrosim svarīgakos simptomus un to, kā novecot pareizi.

Redzes asums

Vēl vakar jūs itin labi varējāt saskatīt, kas notiek katrā stūrītī, bet šodien viss it kā plūst gar acīm. Lieta tāda, ka pēc 35 gadu vecuma acs kristāliņš kļūst blīvāks un sliktāk regulē fokusu. Tādējādi daudziem attīstās tālredzība un citas ar redzi saistītas problēmas, kuras var izraisīt katarakta vai glaukoma. Tāpēc vajag tomēr apmeklēt oftalmologu.

Augsts asinsspiediens

Hipertonija ir viena no visbiežākajām vecu ļaužu sūdzībām. Ar gadiem asinsvadi kļūst neelastīgāki un tas arī rada problēmu. Tāpat cēlonis var būt arī liekais svars vai paaugstināts cukura līmenis asinīs.

Ādas problēmas

Tauku dziedzeri ar laiku sāk darboties sliktāk vai pat vispār pārstāj funkcionēt, āda kļūst sausa, plānāka. Kosmētikas ļaunprātīga izmantošana un bieža uzturēšanās saulē arī stipri ietekmē ādu. Tāpēc rodas krunciņas, pigmenta plankumi un pat ādas vēža risks.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt