Pieci vakara ieradumi, kas kaitē jūsu matiem
Skaistums

Pieci vakara ieradumi, kas kaitē jūsu matiem

Daudzi no mums lepojas ar savu galvas rotu. Tas nav retums, ja kādam no mums ir visaptveroša matu kopšanas procedūra, lai saglabātu tos veselus un spīdošus. Par nelaimi, visas šīs procedūras dažreiz ietver sevī pavisam pretēju efektu.

Lūk, daži vakara ieradumi, kas kaitē jūsu matiem, un padomi, kā tos novērst.

Došanās gulēt ar mitriem matiem

Ir skaidrs, ka pēc matu izmazgāšanas jūs, iespējams, jau jūtaties tik noguris un nomocījies, ka ātrāk vēlaties likt galvu uz spilvena. Diemžēl, šī ir ļoti bīstama procedūra. Tas ir tāpēc, ka mitri mati ir ļoti trausli un šajā stāvoklī pastāv lielāka matu sabojāšanas iespēja.
Lai izvairītos no šīs problēmas, jūs varat parūpēties par matiem, pārceļot šo ieradumu uz rītu. Bet ja nu jums obligāti mati jāmazgā vakarā, tad dodiet tiem tik daudz laika, lai tie izžūtu dabiskā ceļā. Varat arī izmantot fēnu vēsajā režīmā.

Mitru matu ķemmēšana

Ja esat nolēmis ķemmēt mitrus matus uzreiz pēc iznākšanas no dušas vakarā, tie būs tikpat bojāti, kā ejot gulēt ar mitriem matiem. Diemžēl, eksistē tikpat daudz negatīvu efektu, kas var rasties, ja mati pirms miega netiks izķemmēti!
Vēlreiz – labākais variants – nodrošināt apstākļus, lai matiem būtu pietiekami daudz laika izžūt pašiem, un jūs varētu tos izķemmēt pirms dodaties pie miera.

Kokvilnas spilvendrānu izmantošana

Kokvilnas spilvendrānas, un kokvilnas gultasveļa vispār, palielina matu izkrišanas iespēju. Tas ir saistīts ar to, ka kokvilna izraisa papildu rīvēšanos, kad guļat un grozāties nakts laikā un tas ar laiku var novest pie matu folikulu novājināšanās. Pat ja neesat no tiem, kas naktī pa gultu griežas kā vilciņš, pat vismazākā kustība var izraisīt matu izkrišanas problēmu.
Kāda gultasveļa tad būtu vislabākā? Zīds ir nesalīdzināmi labāks variants jūsu matiem. Jā, tas nav lēts prieks, bet tā būs laba investīcija, jo ne tikai uzlabos jūsu matu stāvokli, bet arī nodrošinās patīkamu un greznu laiku jūsu miegam.

“Astītes”

Tas, kā jūs sasienat savus matus pirms miega, var diktēt to, cik bojāti būs mati miega laikā. Astīte, kuras sasiešanā tiek izmantotas metāliskas detaļas, var būt īpaši bīstama, jo metāls var saraut matu folikulas, kamēr jūs guļat. Ciešas elastīgās lentas var bojāt matus, īpaši, ja jūsu mati ir mitri.
Ciešas astes arī ir ļoti kaitīgas. Tas var novest pie matu atkāpšanās un novājināšanās.

Matu kopšana

Daudzi cilvēki uzskata, ka ar parastu šampūnu un matu izmazgāšanu pilnīgi pietiek pilnvērtīgai matu kopšanai, bet tas nebūt tā nav. Un lai gan jums nav nepieciešamas garas procedūras, lai iegūtu stiprus un veselus matus, ir ļoti svarīgi, lai jūs spertu dažus papildu soļus matu kopšanā un tam vispiemērotākās ir tieši vakara stundas. Palutiniet savus matus ar labu masku, kondicionieri. Tie būs jums pateicīgi!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt